Zlínský autoslalom

Ostatní , Další: , Ostatní sporty

  • Datum konání: So, 23. 6. 2018
  • Čas konání:
  • Místo konání: Zlín
  • Vstupné: 790 Kč

Do startu letošní Barum Czech Rally Zlín sice zbývají více než dva měsíce, fanoušci rallysportu a milovníci adrenalinu i rychlých kol už budou moci brzy naskočit do letošního zážitkového programu spojeného se zlínskou rally. V sobotu 23. června 2018 se jim otevře možnost projet se v závodním tempu po trati jedné z rychlostních zkoušek zlínské rally! Stane se tak díky slalomovému závodu, který je zařazen jak do českého, tak do středoevropského zónového mistrovství. Již po osmadvacáté jej pořádá AK Rallye Zlín v AČR.

Slalom je nejdostupnější disciplínou v automobilovém sportu a kromě pravidelných účastníků umožňuje také start široké veřejnosti. Až tři účastníci se mohou střídat na jednom voze a naopak jeden závodník může startovat se dvěma různými automobily. „Závodník potřebuje vlastně jen helmu. Do slalomu může nastoupit jak s plnohodnotným závodním speciálem, tak s běžným automobilem či dokonce s vozidlem bez technického průkazu. V takovém případě ale vůz musí splňovat alespoň základní bezpečnostní kritéria, která v místě závodu při přejímce posoudí technický komisař," říká Jan Regner, ředitel zlínského autoslalomu.

Startovné včetně pojištění činí přijatelných 790 korun, pro jezdce, kteří jsou členy AK Barum v AČR se částka snižuje ještě o 50 Kč. Případné členství lze získat i na administrativní přejímce slalomu. Případní zájemci si mohou podrobné informace a související dokumenty najít na webu www.autoslalom.cz, kde jsou ke stažení zvláštní ustanovení či přihláška. Možnost zaregistrovat se do závodu ale bude také přímo na místě v den konání do 9 hodin.

Pořadatelé pro letošek připravili stejnou trať jako v loňském roce, kterou každý z účastníků absolvuje minimálně třikrát. Úsek o délce 1,55 km povede po části rychlostní zkoušky Barum Rally z Napajedel do Halenkovic. „Celý závod jsme se rozhodli zařadit opět do zážitkového programu Barum Czech Rally Zlín, v minulých letech se nám tento krok osvědčil. Potvrdilo se nám, že cesta zážitků je ta správná, i proto jsme se pro letošní ročník opět spojili s webovým portálem kudyznudy.cz, který celoročně lidem nabízí tipy na akce a výlety po celém Česku nejen pro sportovní fajnšmekry. Slalomový závod účastníkům nabídne možnost poznat v rychlém tempu část skutečné trati barumky přímo zpoza volantu. Věříme, že to přiláká nové fanoušky, kteří se pak třeba začnou věnovat slalomu či rally soustavněji," uzavírá Jan Regner.

Zlín

  • Země: ČR

Kalendář akcí

Adriana
<< <  Červen 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam