TEDxZlín 2018: BUBLINY

Ostatní

Již čtvrtý ročník konference TEDxZlín odstartuje v sobotu 10. listopadu ve Zlíně. Tentokrát ve zvětšeném měřítku, přímo v Kongresovém centru Zlín. V průběhu odpoledne a večera se vystřídá v programu více než devítka řečníků, mezi nimiž nebudou chybět vědci, inovátoři, novináři, moderátoři či sportovci. Mottem tohoto ročníku zvolili organizátoři: „Bubliny“.

„Zdá se, že dnes z různých důvodů žijeme v uzavřených bublinách. Jsou bubliny novým fenoménem, nebo tady byly vždy? Jak můžeme bubliny překonávat?. Tak o tom všem bude letošní TEDxZlín, který se tak trochu nafoukl do větších rozměrů,“ řekla organizátorka Monika Zábojníková, která je u zlínského od počátku a letos se dokonce podívala na světový TEDFest do New Yorku, čímž rovněž zajistila pro Zlín licenci na uspořádání velkého TEDxu.

Konference, které spadají pod licenci TED, se konají po celém světě. Letos je program opět velmi pestrý. „Posledních pár měsíců o nás nebylo moc slyšet, ale my jsme nezaháleli. Parádní zpětná vazba z minulého roku nás nakopla a od té doby makáme, aby to letos bylo ještě o kus lepší,“ řekla Monika Zábojníková s tím, že tým pečlivě vybíral řečníky mezi osobnostmi z nejrůznějších oblastí lidské činnosti, které mají co říct a dokáží publikum nadchnout a inspirovat.

Letos se tak publikum může těšit třeba na oceněnou vědkyni Julii Bienertovou, moderátora a novináře Martina Veselovského a jeho kolegu editora Jana Rozkošného. Do svého rodného Zlína se zpět vrátil také kolonizátor Marsu v projektu SpaceX David Pavlík. Další hosty tým postupně uveřejní na svém webu www.tedxzlin.cz, kde jsou doplněny také medailonky řečníků.

Důležitou zprávou ale je, že prvních sto vstupenek je již v prodeji za mimořádnou zvýhodněnou cenu 499 Kč. Objednávat je lze přímo na webu konference, kterou každoročně pořádá tým organizátorů, z nichž většina jsou i studenti nebo absolventi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

 

Přípravě vždy věnují nespočet hodin ve svém volném čase. Připravit tak prestižní akci by ale nebylo možné bez partnerů. „Pořádat TEDxZlín je pro nás splněný sen. Nešlo by to ale bez podpory našich úžasných hlavních partnerů – společností NWT a Monet+,“ doplnila Monika Zábojníková.

 

TED (zkratka ze slov „Technology, Entertainment, Design“ nověji vykládaná jako „Thinkers, Enablers, Doers“) je každoroční konference a platforma postavená kolem hesla „myšlenky hodné šíření“ (ideas worth spreading). Jádrem a nejznámějším výstupem TEDu jsou tzv. TED Talks, záznamy z vystoupení, ke kterým jsou zváni hosté z různorodých oblastí vědy, techniky, umění, designu, politiky, vzdělání, kultury, byznysu, ale i občanští aktivisté a lidé, jejichž životní příběh může ostatní inspirovat.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Země: ČR

Kalendář akcí

Adriana
<< <  Červen 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam