Panický kabaret

Divadlo

Srdečně vás zveme na českou premiéru Panický kabaret - divadelní pocta Alejandru Jodorowskému, kterou uvede Divadlo Mandragora - studentská scéna Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění o.p.s.

O Panické metodě:

Panická metoda (1966)

Můžeme říct, že Pan je Bůh, který postrádá určitou přesnější formu, a že představuje absenci „stylu“, což je právě typické pro naši metodu. Je to Bůh, který je v tom druhém, bůh, který ztratil svou individuálnost, a proto se vyjevuje jako skupina individualit. Patří vždy mladým generacím, je znetvořený (má kozí rohy a kopyta) a někdy bývá identifikován jak embryo. Každá nová generace vytyčuje změnu a tou bývá pád generace předchozí; mohli bychom říci, že panický princip je duchem formujícím se v předchozích obdobích, v nichž je stará koncepce pohlcována novou. Panický princip se objevuje vždy jako předzvěst spirituálního obrození. Proto právě nyní více než jindy nabývá panický princip na významu: jsme svědky skonu aristotelovské kultury a bolestného porodu nového světa, který nebude ani aristotelovský, ani euklidovský, ani newtonovský. Panický princip může být synonymem něčeho, co je ve vývoji, a panická metoda může znamenat způsob, jak pociťovat vesmír v otevřené, funkční formě, která je bez stylu, a tudíž je variabilní a jejím jednotlivým částem je poskytována relativní svoboda. Panický princip může znamenat nahrazení teorie geometrických forem, která je evidentně závislá na vztazích mezi svými částmi, za jinou, která je definována organickou formou. Proto se může stát, že dojde k záměně teorie za akci a k náhradě metody za výcvik. Zjevení Pana znamená počátek nové formy lidství.

Hrajeme v netradičním prostoru Městského divadla Zlín, ŠATNĚ ORCHESTRU! Pozor! Tento prostor je kapacitně omezen, a proto je nutná rezervace na telefonním čísle 728 771 332 nebo na e-mailu mandragoradivadlo@gmail.com.

režie: Jan Antonín Pitínský

hrají:
Kristýna Dufková
Tereza Preiningerová
Petr Ťopek
Daniela Vošahlíková
Nikola Zavřelová

Městské divadlo Zlín - šatna orchestru

  • Ulice: třída T. Bati 4091/32
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 87
  • Země: ČR

Kalendář akcí

Ivan
<< <  Červen 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam