Světlo Valmez

Hudba

Pořad nazvaný Movie Night posluchačům představí ty nejznámější filmové melodie - Star Wars, Tenkrát na západě, Sedm statečných, Piráti z Karibiku, Pán prstenů, Indiana Jones, Harry Potter, Gladiátor v nádherném aranžmá, a to v atraktivním živém provedení v podání velkého symfonického orchestru. V rámci tohoto koncertu uvede Filharmonie Bohuslava Martinů pod dirigentskou taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera poutavý pořad sestavený z vybraných skladeb světových mistrů filmové hudby, jakými jsou John Williams, Hans Zimmer, Ennio Morricone, Howard Shore nebo Elmer Bernstein.

V průběhu večera zazní několik oblíbených melodií z populárních snímků – například ze sérií Star Wars a Harry Potter, westernů Tenkrát na Západě a Sedm statečných, trilogie Pán prstenů nebo z filmů Indiana Jones, Piráti z Karibiku či Gladiátor.

Tato filharmonie byla založena v roce 1946. Filharmonie Bohuslava Martinů nese jméno jednoho z největších českých skladatelů. Zaměření na prezentaci jeho díla, dnes již orchestrem realizovaného na četných rozhlasových nahrávkách a CD, začala v šedesátých letech. Koncertní činnost orchestru má základ ve třech řadách abonentních a množství mimořádných koncertů. Hostoval však též již ve všech významnějších centrech České republiky např. Praha, Brno, Ostrava, na Slovensku v Bratislavě, Žilině, Košicích. Repertoár Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín tvoří téměř všechna symfonická díla různých slohových období, ale i velké množství skladeb současnosti. Členové orchestru vytvořili též několik komorních sdružení a jejich vystoupení doplňují koncertní sezónu o tuto hudební oblast.

Zámek Kinských Valašské Meziříčí

  • Ulice: Zámecká 3
  • Město: Valašské Meziříčí
  • PSČ: 757 01

Kalendář akcí

Berta
<< <  Září 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam