• 1. 5. 2017

  09:00 - 18:30

  Májová pouť a odemykání vody

  Otrokovice

  Tradiční akce pod širým nebem s pestrým kulturním a doprovodným programem pro celou rodinu. Kolotoče, stánky s pouťovým zbožím, atrakce pro děti, bohaté občerstvení. Park u hotelu Baťov a přístaviště, letiště. PROGRAM v parku od 10.00 h.: Dechová hudba Jihočeská Podhoranka, Dětská pohádková show, Kamil Emanuel Gott, skupina Legendy se vrací. PROGRAM v přístavišti od 9.00 h.: Slavnostní odemykání vody, mažoretky DDM Sluníčko, vodnické hrátky, skupina Gaudeon Band, pěvecký sbor Hlahol. Okružní jízdy po řece Moravě novou lodí Hollandia. PROGRAM na letišti od 11.00 h.: Baťova Electra se vrací domů – přílet historického letadla J. A. Bati, ukázky akrobacie, doprovodný program.

 • 1. 5. 2017

  14:00

  Americký fotbal: Zlín Golems vs Brno Sígrs 2

  Stadion mládeže Zlín

  Univerzitní američtí fotbalisté Golems hostí v prvním domácím utkání sezóny brněnské Sígry. Čeká na Vás nejtvrdší sport na světě a také vystoupení cheerleaders.

 • 1. 5. 2017

  10:00 - 17:00

  Baťova Electra přiletí domů

  Otrokovice

  Přijměte pozvání a přijďte se podívat na historický letoun, se kterým J. A. Baťa před 80 lety podnikl obchodní cestu kolem světa. V rámci doprovodného programu budeme křtít knihu Jana Hermana - Baťa létá z Otrokovic. Místo konání: letiště Otrokovice

 • 1. 5. 2017

  19:00

  Májový koncert

  Otrokovice

  Není lepší možnost jak oslavit den lásky jak si vychutnat tóny od těch největších mistrů klasické hudby. Na galakoncertě uslyšíte ty nejkrásnější písně lásky a touhy od A. Dvořáka, J. Verdiho, G. Rossini, F. Lehára, G. Pucciniho v podání hudebních sólistů – Barbary Slezákové (soprano, nositelka Evropské ceny Gustava Mahlera a Jara Dvorského (tenor, Stání opera Košice) a členů špičkových českých orchestrů. Místo konání: Hotel Baťov

 • 1. 5. 2017

  09:30 - 12:00

  Prvomájové oslavy ve Zlíně

  Zlín - náměstí Míru

  Jako již tradičně vypuknou na náměstí Míru oslavy 1. máje. Od 9:30 do 12:00 vystoupí dětské soubory ze Zlína a okolí. Poté vystoupí taneční, folklorní a hudební soubory včetně mažoretkových skupin. Po celý den se můžete těšit na bohatý kulturní program, atrakce, soutěže a dárečky pro děti. Občerstvení u stánků bude zajištěno. Prvomájový průvod městem Zlínem. Přijďte si s námi již pošesté užít obnovenou tradici a atmosféru prvomájového průvodu bez politického zaměření, který začíná ve 13:00 hod. u 21. budovy (zlínský mrakodrap) a končí na náměstí Míru. Vyrobte si mávátko do průvodu s DDM Astra na náměstí Míru.

 • 1. 5. 2017

  08:30 - 14:00

  1. máj v Nadaci Tomáše Bati

  Baťova vila

  Oslavu 1. máje chystá i Nadace Tomáše Bati, která se tradičně odehraje v Baťově vile a její přilehlé zahradě. Začíná o hodinu dříve než program na náměstí a vedle kulturního pásma se návštěvníci mohou těšit například na dílnu valašských řemesel, konkrétně tkaní a šperkařství, dále na ukázku výcviku psů a jízdu na koních. Nejmenší čeká nepřeberné množství aktivit i dárečky. Viz. program níže.

 • 28. 4. 2017-1. 5. 2017

  11:00 - 14:00

  Floria JARO 2017 - 1. část

  Výstaviště Floria

  Na Florii Kroměříž se chystá 41. ročník celostátní prodejní výstavy Floria JARO 2017. Pořadatelé se rozhodli využít dvou prodloužených víkendů a tradiční expozici rozdělili do dvou částí. Obě návštěvníkům nabídnou odlišné květinové instalace. Ve dnech od 28. dubna do 1. května výstaviště provoní květinová aranžmá lidských ctností a neřestí, ve dnech 5. až 8. května pak květiny ožijí májovou romantikou. Lidé také mohou sledovat klání zahradnických škol i profesionálních zahradníků, kteří budou po oba pátky aranžovat květiny přímo během výstavy. V rámci Florie JARO si návštěvníci mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům a zahradu. Chystá se také bohatý doprovodný program, vystoupí například Petra Černocká, Eva a Vašek, David Deyl nebo Wabi Daněk, příznivce dechové hudby čeká například kapela Hulíňané nebo Hanačka z Břestu.

 • 26. 4. 2017-11. 6. 2017

  18:00

  Sochařské práce studentů a pedagogů zaplní prostory Galerie Kaple

  Valašské Meziříčí

  Galerie Kaple představí sochařské tendence Katedry sochařství a prostorové tvorby Fakulty výtvarných umění Akademie umění v Banské Bystrici. Jedná se o výběr děl absolventů, současných studentů i pedagogů. Na výstavě budete moci shlédnout vybraná díla od třiadvaceti výtvarníků. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 26. dubna v 18.00 hodin za přítomnosti všech autorů. Úvodní slovo pronese vedoucí katedry Mgr. art. Ivana Sláviková, ArtD. a vystoupí studenti s hudebně improvizační performance. Na výstavě „Priestor v prostore“ představuje katedra díla absolventů, ale i současných studentů, které reflektují široký rozsah poloh současného slovenského sochařství. Kvalita katedry je známá i svou akčností v prezentaci, kdy každoročně studenti vystavují po boku svých profesorů a na této výstavě tomu není jinak. Výstava potrvá do 11. června 2017.

 • 25. 4. 2017-2. 5. 2017

  18:00

  Kurz filozofie a psychologie Východu a Západu

  Nová Akropolis

  Tento kurz nabízí přehled nejvýznamnějších základních poznatků o člověku, univerzu, životě a společnosti, které nám zanechaly civilizace Východu i Západu. Utváří opravdový pramen inspirace pro člověka, který si klade velké otázky a čelí osobním a společenským výzvám života. Je rozdělen do tří základních modulů, které nám, pokud je aplikujeme, umožňují najít své místo v životě: první se věnuje poznání o člověku samotném (Kdo jsem?), druhý jeho vztahu k ostatním lidem a schopnosti vzájemného soužití a poslední modul zkoumá stopy jednotlivce i lidstva napříč dějinami (Odkud přicházíme a kam směřujeme?). www.akropolis.cz

 • 24. 4. 2017-5. 5. 2017

  Literární jaro Zlín 2017

  14|15 Baťův institut - Krajská knihovna Fr. Bartoše ve Zlíně

  Letošní již 8. ročník bude věnován mimo jiné německé literatuře a významu redakční a nakladatelské práce.Hlavním organizátorem festivalu je Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Role odborného garanta projektu se ujal zlínský spisovatel Antonín Bajaja. Připraveny jsou přednášky, besedy, promítání filmu i čtení v parku. Nenechte si ujít festival, kde se můžete osobně potkat se současnými autory.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam