• 4. 9. 2016

  16:00 - 18:00

  Náměstí 2016 – CRITICAL ACCLAIM + IMORTELA

  Otrokovice

  Závěrečný díl letních nedělních koncertů na náměstí před Besedou jako rockový dvojkoncert! Nejprve zazní tvrdší crossover z Přerova a pak dobře známý melodický metal z Otrokovic. To vše jako "třešnička na dortu" celého cyklu Náměstí 2016. Náměstí 3. května, od 16 do 18 hodin, vstup volný, občerstvení zajištěno.

 • 3. 9. 2016-4. 9. 2016

  10:00

  Garden Food Festival Zlín

  Zámek Zlín

  O víkendu 3. – 4. září ožije zlínský zámecký park a místní zámek velkým food festivalem. Nevšední přehlídku dobrého jídla a pití pod širým nebem, která má za sebou dva velmi úspěšné ročníky v Olomouci, její organizátoři letos premiérově představí také ve Zlíně. I zde budou mít návštěvníci možnost ochutnat vybrané lahůdky nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Tvářemi zlínského festivalu budou šéfkuchař Zdeněk Pohlreich nebo jeden z nejlepších českých šéfů současnosti Jan Punčochář z pražského Grand Cru Restaurant & Bar. Svoje umění zde ale předvedou i kuchařské regionální špičky. Na pódiu, kde pořadatelé plánují po oba dva dny celodenní program, se představí třeba papričková ohnivá show, procházka světem whiskey či kávy, porcování velké ryby nebo cooking show s hmyzem. Více informací na www.gardenfoodfestival.cz

 • 3. 9. 2016-4. 9. 2016

  XXII. Mezinárodní festival vojenských hudeb

  Kroměříž - Velké náměstí

  Již po dvaadvacáté se v Kroměříži uskuteční Mezinárodní festival vojenských hudeb pořádaný Armádou České republiky pod záštitou Ministerstva obrany ČR a městem Kroměříž. Na festivalu, který již tradičně proběhne na Velkém náměstí se kromě domácích orchestrů - Ústřední hudby Armády české republiky a Vojenské hudby Olomouc představí i dva zahraniční hosté - Vojenské hudby Polské armády a Slovenské armády. Kromě nich se diváci mohou těšit na sobotní vystoupení VUS Ondráš s názvem Zbojník. Program nedělního odpoledne s Showprogramy zúčastněných orchestrů zpestří mažoretky či motorizovaná jednotka Hradní stráže. Na závěr nebude chybět ani obklíbený monstrkoncert všech hudeb.

 • 3. 9. 2016-4. 9. 2016

  SO: 10.00 - 23.30, NE: 10.00 - 18.00

  Hortus Magicus - festival barokní kultury pro všechny generace

  Květná zahrada Kroměříž

  Festival barokní kultury přinese hudbu, divadlo, tanec, ale i původní barokní ohňostroj a hry pro děti. Festival začne v sobotu 3. září hodinu před polednem chůdařským představením, což bude pomyslná předehra k prvnímu koncertu v Rotundě. Zlatým hřebem programu o patnácti položkách bude večerní vystoupení souborů Musica Florea a Hartig Ensemble ve Velkém skleníku. Hned po něm bude následovat barokní ohňostroj. Festival nezapomíná ani na děti. Speciálně pro ně přijede do Květné zahrady Vojta Vrtek a Kejklířské divadlo z Doudleb. Připravena bude i kejklířská dílna, aby si vyzkoušely žonglování a další triky. Hry pro děti budou v Libosadu připraveny po oba dny. Budou po celé zahradě, na osmi stanovištích, a jsou inspirovány mýty o Apollónovi, bohu světla, řádu, harmonie a krásy. Festival spolupořádá Národní památkový ústav, Divadelní spolek Kroměříž a Muzeum umění Olomouc.

 • 2. 9. 2016-4. 9. 2016

  18:00

  Garden Food Festival ve Zlatém Jablku

  OC Zlaté Jablko

  První zářijový víkend vypukne ve Zlíně vůbec první festival dobrého jídla a pití Garden Food Festival. Ochutnávka programu festivalu je připravena i v obchodním centru Zlaté jablko, kde budou slavné hvězdy kuchařského nebe od pátku 2. až do neděle 4. září předvádět své umění a rozdávat autogramy. Všichni příznivci dobrého jídla a pití ať si poznačí do kalendáře datum 2.- 4. září. V tyto dny se mohou v přízemí prodejní galerie Zlatého jablka setkat s hvězdami české gastronomie. Ve Zlíně totiž proběhne první Garden Food Festival a část jeho programu bude k vidění i ve Zlatém jablku. „Přivítáme Zdeňka Pohlreicha, v současnosti asi nejznámějšího českého šéfkuchaře, dále herečku a autorku kuchařek Markétu Hrubešovou, a experta na whiskey Zdeňka Kortiše,“ upřesnil ředitel obchodního a zábavního centra Jiří Kratochvíl.

 • 1. 9. 2016-30. 10. 2016

  17:00

  Galerie zlínského zámku uvede tvorbu Viktora Karlíka

  Zámek Zlín

  Nová výstava v Galerii Václava Chada na zlínském zámku představí výtvarné dílo umělce Viktora Karlíka. Jeho bronzové plastiky, reliéfy, olejomalby i tisky zde budou k vidění od 2. září. Slavnostní vernisáž za přítomnosti autora proběhne 1. září od 17 hodin.

 • 1. 9. 2016-31. 10. 2016

  dle otevírací doby

  Václav Havel

  14|15 Baťův institut - Krajská knihovna Fr. Bartoše ve Zlíně

  Výstavka dokumentů z fondu knihovny k 80. výročí narození významného českého dramatika, spisovatele a esejisty Václava Havla, posledního prezidenta Československa (1989–1992) a prvního prezidenta České republiky (1993–2003).

 • 1. 9. 2016-31. 10. 2016

  dle otevírací doby

  Tvůrci zlínské architektury

  14|15 Baťův institut - Krajská knihovna Fr. Bartoše ve Zlíně

  Výstavka dokumentů z fondu knihovny o zlínských architektech a architektuře. V letošním roce si připomínáme výročí několika významných zlínských architektů.

 • 1. 9. 2016-30. 11. 2016

  Uherský Brod očima budoucích architektů

  Knihovna Františka Kožíka Uherský Brod

  Výstava

 • 29. 8. 2016-29. 9. 2016

  dle otevírací doby

  Kde ženy vládnou

  14|15 Baťův institut - Krajská knihovna Fr. Bartoše ve Zlíně

  Výstava malířky, cestovatelky a spisovatelky Kateřiny Karáskové k stejnojmenné přednášce. Přednáška se uskuteční 29. 9. v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam