Fotbalisté Slovácka vyhráli nad Slavií 3:0

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slovácka vyhráli v páteční předehrávce 10. kola Gambrinus ligy nad pražskou Slavií vysoko 3:0. Skóre otevřel ve 13. minutě ze sporné penalty Švancara, zkázu Slavie dokonali dvěma góly v závěru zápasu Volešák a Szmek. Pražská Slavia jela na hřiště Slovácka s touhou přerušit pětizáp...

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka vyhráli v páteční předehrávce 10. kola Gambrinus ligy nad pražskou Slavií vysoko 3:0. Skóre otevřel ve 13. minutě ze sporné penalty Švancara, zkázu Slavie dokonali dvěma góly v závěru zápasu Volešák a Szmek.

Pražská Slavia jela na hřiště Slovácka s touhou přerušit pětizápasovou šňůru bez vítězství. Už od prvních minut ale byly okolnosti proti ní. Po zahřívací desetiminutovce trefil odražený míč na hranici velkého vápna paži stopera Koubského a rozhodčí Adam poněkud necitlivě ukázal na značku pokutového kopu. S nabídnutou příležitostí si dobře věděl rady Petr Švancara, který poslal míč do protipohybu gólmana Vaniaka a otevřel skóre.

Slávisté se v dalších minutách sice snažili, ale jejich snaha byla křečovitá. A pokud se dokázali dostat na dostřel Filipkovy brány, nesmyslně si dávali přednost v zakončení, nebo pálili nepřesně jako Janda. Jednu z mála nebezpečných střel vyslal na branku Slovácka Dembélé, gólman domácích ale působil jistým dojmem.

Ani ve druhém poločase se hostům nedařilo pokořit branku Slovácka, a když už byl brankář Filipko překonán, zastoupil jej po střele Milana Černého jeden ze zadáků.

Trenér Karel Jarolím se rozhodl oživit sestavu dvojím střídáním a poslal na hřiště tvořivé záložníky Jaroslava Černého a Tijaniho Belaida. Ale ani po třetím střídání, kterou byla vynucená změna Ragueda za zraněného kapitána Lukáše Jarolíma, se trápení sešívaných nezměnilo.

Naopak domácí celek se nadechl k ofenzivě a dělal Slavii starosti po rychlých protiútocích. Kombinaci Švancary a Fujerika zakončil bývalý hráč Slavie Ladislav Volešák. Vítězství 3:0 pečetil střídající Szmek svojí první ligovou brankou. Slavia už šest zápasů nevyhrála, naopak Slovácko se díky tříbodovému zisku posunulo už na průběžnou čtvrtou příčku tabulky.

Gambrinus liga, 10. kolo:1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 3:0 (1:0)Branky: 13. z pen. Švancara, 79. Volešák, 89. Szmek. Rozhodčí: Adam – Pospíšil, Szarowski. ŽK: Švancara – L. Jarolím, Vomáčka. Diváci: 6951.Sestavy:1.FC Slovácko: Filipko – Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk – Fujerik (84. Kubáň), Kordula, Volešák, Valenta – Švancara (88. Szmek), Nestorovski (59. Ondřejka). Trenér: Miroslav Soukup.SK Slavia Praha: Vaniak – Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček – Dembélé (62. J. Černý) – M. Černý, Kisel, L. Jarolím (77. Ragued), Janda (70. Belaid) – Vyhnal. Trenér: Karel Jarolím.