Ondrášovka Cup, první semifinále: FK Mladá Boleslav – SK HS Kroměříž 1:1

MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi doma nesplnili roli favorita a v úterním úvodním zápase semifinále domácího poháru Ondrášovka Cup remizovali s třetiligovou Kroměříží 1:1. Odveta, která rozhodne o prvním finalistovi soutěže, se hraje v úterý 10. května na hřišti hanáckého klubu.

Středočeši byli jednoznačným favoritem duelu, kroměřížští fotbalisté však neměli co ztratit a mohli hrát zcela uvolněně. Mladá Boleslav měla v úvodní půli míč na svých kopačkách mnohem častěji, lépe kombinovala, svého soupeře zatlačila, ale vstřelila pouze jediný gól. Navíc v 33. minutě mohli domácí prohrávat, po jemné teči hlavou ale zkazil Budínovi radost brankář Miller.

Boleslav se dostala do vedení jen o několik desítek sekund později. Chramosta oproti ligovému duelu s Hradcem využil svou první větší možnost v utkání a střelou k pravé tyči otevřel skóre. Domácí mužstvo ale v dalším průběhu nepůsobilo suverénně, několikrát se dopustilo nepřesností v rozehrávce a toho třetiligový soupeř dokázal po přestávce využít.

Vytoužené vyrovnávací branky se Kroměříž dočkala v 52. minutě. Brankář Mladé Boleslavi Miller chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil Hromek a přes Kyselu dorazil balon za záda domácího brankáře. Nespokojení fanoušci Středočechů, kterých přišlo do ochozů 1180, poté viděli nekvalitní podívanou. Boleslav v ní kazila předfinální fázi, do koncovky se téměř nedostala, jelikož její hru brzdila řada nepřesností a brankář Vogl neměl v kroměřížské brance téměř žádnou práci.

Domácí mužstvo si v nervózním závěru nakonec vytvořilo dvě solidní příležitosti, jenže druhou branku už Kroměříži nevstřelilo. V 87. minutě měl dobrou pozici ke střele na malém vápně Kulič, jenže vhodný okamžik prováhal a přišel o míč. Když ve druhé minutě nastavení nedokázal Chramosta hlavou překonat brankáře Vogla, hosté v Boleslavi uhráli překvapivý výsledek 1:1. V odvetě, která je na programu 10. května v Kroměříži, tak bude mít lepší výchozí pozici hanácký tým.

Ondrášovka Cup, první semifinále:

FK Mladá Boleslav – SK HS Kroměříž 1:1 (1:0)

Branky: 34. Chramosta – 52. Hromek. Rozhodčí: Ardeleánu – Lhoták, Mencl. ŽK: Šírl, Kysela – Šilinger, Vogl, Poturovič. Diváci: 1180.

Sestavy:
FK Mladá Boleslav: Miller – Kysela, Johana (60. Kulič), Rolko, Šírl (46. Dimoutsos) – Mendy, Kúdela, Fabián – Řezníček (60. Táborský), Chramosta. Trenér: Karel Stanner.

SK HS Kroměříž: Vogl – Stojaník, Klabal, Šilinger, Kovařík – Fiala, Matoušek, Hromek, Budín, Handl (81. Poturovič) – Janča (90. Janoštík). Trenér: Jindřich Lehkoživ.