Ondrášovka Cup, odveta semifinále: SK HS Kroměříž – FK Mladá Boleslav 1:3

KROMĚŘÍŽ - Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v úterním odvetném semifinálovém duelu Ondrášovka Cupu na trávníku třetiligové Kroměříže 3:1 a zajistili si postup do finále. Dvě branky vítězů vstřelil Jan Chramosta, trefil se i Marek Kulič, domácí hráli od 39. minuty bez přísně vyloučeného gólmana Marka Vogla.

Favorizovaná Mladá Boleslav se po domácí remíze 1:1 dlouho nemohla v odvetě dostat do potřebného tempa. Půl hodiny trvalo svěřencům kouče Stannera, než se dostali na dostřel Voglovy brány, Opiela ale pálil těsně vedle. O chvíli později se po nahrávce Mendyho snažil zblízka zakončit Chramosta, ovšem Vogl jeho šanci včasným vyběhnutím zmařil.

Další spolupráce Mendyho s Chramostou už přinesla hostům gólový úspěch. Mladoboleslavský útočník Chramosta se natlačil před domácího beka a v koncovce se nemýlil. O tři minuty později asistent rozhodčího Filípek přehlédl Chramostovo postavení mimo hru. Střelec branky se díky tomu řítil sám na Vogla, který se jej snažil zastavit a Chramosta poté ochotně upadl. Sudí Paták bez váhání kroměřížského gólmana vyloučil.

Hosté náhradního brankáře Jarku dlouho neohrozili. Až po změně stran mohli zvýšit Mendy s Chramostou, jenže při zakončení se vzájemně srazili. V 68. minutě už Jarka kapituloval po hlavičce Kuliče, který vzápětí vystřídal. Za dalších pět minut se opět trefil Chramosta. Ve zbytku utkání Středočeši už jen kontrolovali hru, přesto v závěru inkasovali, když domácí kapitán Šilinger proměnil penaltu.

Ve finále Ondrášovka Cupu narazí Mladá Boleslav ve středu 25. května na lepšího z dvojice Olomouc – Slavia Praha. Druhá semifinálová odveta se hraje ve středu na Hané. K účasti ve finále mají blíž fotbalisté Olomouce, kteří vyhráli na stadionu Slavie kontumačně 3:0 poté, co fanoušci Pražanů vnikli na hrací plochu.

Ondrášovka Cup, odveta semifinále:

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Branky: 90. Šilinger z pen. – 36. a 73. Chramosta, 68. Kulič. Rozhodčí: Paták – Filípek, Kordula. ŽK: Kysela, Opiela, Kúdela (všichni MB). ČK: 39. Vogl (Kroměříž). Diváci: 4014. První zápas: 1:1, postupuje Mladá Boleslav.

Sestavy:
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík – Fiala, Matoušek, Hromek, Budín (40. Jarka), Handl (68. Havlík) – Janča (77. Janoštík). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

FK Mladá Boleslav: Miller – Kysela, Janíček, Rolko, Fabián – Mendy, Kúdela, Opiela (75. Procházka), Dimoutsos (63. Dudka) – Chramosta, Kulič (69. Řezníček). Trenér: Karel Stanner.

run_function(‚id‘,’41‘,’14456′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚174‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚14456‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>