Zloději vysekali ve Starém Městě na Uherskohradišťsku z opuštěné vily traverzy, policisté je dopadli

Hasiči a policie 2. 6. 2011 | Autor: mediafax

STARÉ MĚSTO - Parta zlodějů se rozhodla vybourat z vily ve Starém Městě traverzy, poničili dům i okna. Policisté ale čtveřici mužů za několik hodin objevili, agentuře Mediafax to ve čtvrtek oznámil policejní mluvčí Aleš Mergental.

Vila byla neobydlená, zloději vybourali takřka všechny kovové překlady nad okny a dveřmi, po železech zůstaly jen díry. Celkem si zloději odvezli na 30 traverz, způsobená škoda se vyhoupla na přibližně 90 tisíc korun.

"Uherskohradišťští policisté vyjeli ve středu na místo, kde začali hledat jakýkoliv detail, který by je přivedl na stopu pachatelů. Za deset hodin se jim podařilo najít jednoho z pachatelů. Devatenáctiletý muž byl zadržen v Břestku a putoval do policejní cely. Ve čtvrtek dopoledne policisté eskortovali do cel jeho další tři společníky," uvedl Mergental.

Ukázalo se, že skupina si vilu vyhlédla a pět dní na konci května dojížděla do Starého Města, kde za bílého dne traverzy vybourávala. Kovové překlady čtveřice mužů odvážela na vlastním vozíku do sběrných surovin. Celkově za ně zloději inkasovali 6500 korun.

Čtveřice mužů ve věku od 17 do 32 let je podezřelá ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za což jim hrozí až dva roky vězení.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam