Dětské oddělení uherskohradišťské knihovny je druhé nejlepší v České republice

Kultura 2. 6. 2011 | Autor: mediafax

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dětské oddělení knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti obsadilo druhé místo v národní soutěži o nejlepší veřejnou knihovnu pro děti. Jak agentuře Mediafax řekl ve čtvrtek mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma, odborná komise v Praze vyhlásila výsledky ve středu.

Uherskohradišťská knihovna byla jediným moravským zástupcem v nejlepší desítce.

Možnost zahrát si na učitele a vyplnit vysvědčení knihovně ve svém městě v rámci soutěže Kamarádka Knihovna dostaly děti od září do listopadu 2010. Do projektu se zapojila stovka knihoven a děti jim vystavily více než 17 tisíc vysvědčení

Soutěž Kamarádka Knihovna, pořádaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR a firmou 3M, se koná už od roku 2007 a jejím cílem je motivovat knihovny k lepší práci a co největší otevřenosti vůči dětem. Mezi deset kandidátů na hlavní výhru patřily Městská knihovna v Praze, Lounech, Dobříši, Nové Včelnici, Chrudimi, Nové Pace, dále Knihovny města Plzně a Hradce Králové, Knihovna B. B. Buchlovana v Uherském Hradišti a Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem.

Vítězné první místo si vybojovala Městská knihovna v Chrudimi, která získala hlavní cenu, bibliobox Herbie od firmy 3M. Uherskohradišťská knihovna byla odměněna finanční hotovostí 15 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam