• Medové odpoledne ve Štítné (Foto: Zlin.cz)

  Medové odpoledne ve Štítné bude ve znamení včel i slivovice

  24. 10. 2015

  ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - Ochutnávka medu, medoviny, pečení a zdobení perníků, košt slivovice, výstava zahrádkářských výpěstků, včelařských potřeb, včelí tombola a příjemné tóny cimbálovky čekají návštěvníky XI. ročníku Medového odpoledne,...

 • Ilustrační foto (Zlin.cz)

  Bojkovický kulturák provoní slivovice

  07. 3. 2015

  BOJKOVICE - Kulturní dům v Bojkovicích bude v sobotu 7. března hostit 13. ročník koštu slivovice. Serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

 • Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)

  Švestky neboli trnky. Průběžný stav: střídavě oblačno

  30. 6. 2014

  Zdevastované stromy plné schnoucího listí a miniaturních scvrklých barvících se plodů. Anebo také parádní porosty plné nalévajících se baculatých zdravě vypadajících švestek ... V tradičně ostře sledované komoditě na Valašsku a na Slovácku je...

 • Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)

  Zloději se hodila slivovice i pleny

  08. 12. 2013

  UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťští policisté vyjeli řešit další případ vykradeného sklepa, tentokrát se zloději zalíbily demižony slivovice a pleny pro dospělé. Serveru Zlin.cz to sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental.

 • Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)

  Pěstitel přišel o téměř 70 litrů slivovice

  02. 10. 2013

  ZLÍN - O téměř 70 litrů slivovice přišel majitel chaty v Malenovicích. Pálenku mu ukradl neznámý zloděj. Jak server Zlin.cz informovala policejní mluvčí Jana Macalíková, jen během uplynulého víkendu se ve Zlíně - Malenovicích stalo terčem zlodějů...

 • Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)

  Uherskohradišťskou Redutu provoní slivovice

  31. 3. 2013

  UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V prostorách uherskohradišťské Reduty se v neděli uskuteční II. Slovácký košt slivovice. Server Zlin.cz o tom informoval Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

 • Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)

  Provodovská trnka: na chutě jen brnká

  02. 3. 2013

  První březnová sobota je jako stvořená pro degustace všeho druhu. V kraji se scházejí milovníci vína, sekané, ale také slivovice. Nápoj, který tu má dlouhatánskou tradici a provází život od narození až po pohřby, uctí v Provodově na Zlínsku tradičním...

 • Ilustrační foto (Zlin.cz)

  Zloději na Slovácku vykradli další pálenici

  07. 11. 2011

  UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskoostrožská pálenice se stala terčem zlodějů, pachatelé zde ukradli měděné chladiče. Jak řekl v pondělí policejní mluvčí Aleš Mergental, v letošním roce jde už o v pořadí druhou vykradenou pálenici v regionu.

 • Ilustrační foto (Zlin.cz)

  Rodinný dům v Komni na Slovácku ukrýval černou pálenici

  02. 11. 2011

  KOMŇA - Černou pálenici a asi 40 litrů pálenky našli při domovní prohlídce rodinného domu v Komni bojkovičtí policisté. Ve středu to oznámil policejní mluvčí Aleš Mergental.

 • Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)

  Video: Pálenice jedou naplno

  21. 10. 2011

  V pálenicích východu kraje je pořádně rušno už od srpna. Ale to pravé nastává až teď. Začínají se totiž pálit švestkové kvasy. Pro pány, kteří je přivážejí, přichází Den s velkým D.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam