• Houbařští junioři Eliška a Matouš (Foto: Zlin.cz)

  Houby vystrčily hlavičky, hned jim ale praskají

  13. 6. 2019

  BŘEZŮVKY - Trvalo jim to vzhledem k velmi nadějnému vlhkému počasí docela dlouho. Teď už ale houby v našem kraji přeci jen ukázaly, že jsou tady. Na druhou stranu je začíná decimovat obrovské horko. A tak si pospěšte a nebojte, popraskané hlavičky jsou...

 • Hledač míčků a klouzků Štefan Uhlár (Foto: Zlin.cz)

  Jak Pišta odstartoval sezónu houbařů

  06. 6. 2019

  ZLÍN - Kdo hledá, najde. Ono to může platit i v poněkud posunuté podobě. Jako příklad může sloužit činění Štefana Uhlára, oblíbeného zlínského pedagoga, který si ve chvíli volna zašel s kamarády zahrát milovaný tenis.

 • Foto: rodinný archiv

  Jak Monika prodloužila sezónu houbařů

  22. 10. 2018

  VÍTOVÁ - Měla to být už jen podzimní procházka suchým a pomalu se k spánku ukládajícím, usínajícím lesem. Ale Zlíňanka Monika si řekla: co kdyby... A  rodinná vycházka s košíkem v záloze dopadla velkým houbařským úspěchem.

 • Eliška a její muchomůrky (Foto: Zlin.cz)

  Malá houbařka Eliška: pro letošek končíme

  12. 10. 2018

  PROVODOV - Už je to asi tak. Sucho zkosilo i pravověrné houbaře. Loni touto dobou vrcholily jejich podzimní žně, pravé hřiby brali pomalu do nůší, letos je všechno jinak.

 • Foto: Zlin.cz

  Stela: jsem houbařka skvělá

  22. 9. 2018

  PROVODOV - Po dlouhém půstu slaví houbaři na přelomu léta a podzimu lepší časy. Jejich nejoblíbenějším meteorologickým jevem je bezpochyby déšť, pokud jej mají coby spojence, je jim hej.

 • Foto: Zlin.cz

  Lucie: královna houbařek z Hostýnských vrchů

  08. 6. 2018

  KAŠAVA - Příroda se s tím letos nemazlí. Už od dubna je to jako někde v tropech a ono to není znát jenom na zahradách či v sadech. Také houbaři si už letos v květnu a zkraje června nečekaně užili, třebaže teď přichází očekávaná "suchá" pauza.

 • Houbař Hynek na správném místě (Foto: Zlin.cz)

  První úspěch houbařský. Hynek lovil u antuky

  28. 5. 2018

  ZLÍN - Houbaři, pozor! Je teprve konec května, ale naděje už má konkrétní podobu. Byť jde spíše o první vlaštovky, tedy správněji řečeno klouzky.

 • Přední slovenský mykolog ing. Olach v akci (Foto: Naděžda Jahůdková)

  Přijel, viděl, našel. Houby rostou na zahradě

  07. 1. 2018

  PROVODOV - Přijel kamarádovi na kulaté narozeniny a nestačil se divit. Přední slovenský mykolog Bohumil Olach našel u přátel na zahradě o prvním víkendu v roce hlívu ústřičnou.

 • Foto: Zlin.cz

  Kam na houby? Zatím jedině na mraveniště

  12. 6. 2017

  JASENNÁ -  Houbaři mají zatím spíš půst než hody. O to více zaujme rarita kousek nad Jasennou na kopci zvaném Syrákov.

 • Foto: Lucie Veselá

  Patrik a Erik: listopadové čarování na kouzelné louce

  02. 11. 2016

  LUKOV - Kluci jak buci. Bráškové Erik a Patrik z Lukova budou za pár let koukat, jak jim to slušelo na louce plné žampionů. A kdoví, zda uvěří, že je maminka vyfotila, když už se psal listopad. To není ten nejhoubovější měsíc, ale paní Příroda se...

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam