Zoologická zahrada Zlín

Foto: www.zoozlin.euNávštěvnicky velmi oblíbená Zoologická zahrada Zlín má jednu nepřehlédnutelnou prioritu. Pro své obdivovatele /v roce 2011 překročil jejich počet znovu číslo 500 000/ je otevřena každý den v roce. Svojí rozmanitostí druhů, rozlehlými expozicemi se společným chovem zvířat, nádherným romantickým zámkem Lešná, anebo třeba jedinečným parkem či tropickou halou Yucatan vytváří komplex mezi zoologickými zahradami evropsky i světový hodně ojedinělý.

Zoologická zahrada sídlí pár kilometrů od centra krajského města Zlína. Svým pojetím je ZOO kontinentů. Na návštěvníka tu během jediného dne čeká cesta Evropou, Afrikou, Asií, Austrálií i Amerikou. Mezi nejatraktivnější chované druhy patří sloni, gorily, lachtani, nosorožci, lvi, tygři, mravenečníci i mnohé další. Celkem je tu k vidění podle posledních údajů více než 210 druhů zvířat ze všech oblastí světa. Počet jedinců ze zvířecí říše přesahuje 1150.

Skutečným skvostem zlínské zoologické zahrady, která vznikla v roce 1948 a největšího rozmachu se dočkala právě v posledních letech, je tropický pavilon Yucatan. Ten vás provede dávnou civilizací Mayů a vytváří dokonalou ukázku flory i fauny středoamerického bujného pralesa.

Nenapodobitelnou atmosféru mají expozice Amazonie, Etiopie i pavilony dalších afrických lokalit s žirafami, nosorožci, zebrami i pštrosy. Vaší pozornosti neuniknou ani bezbariérové výběhy lvů, ostrov lemurů kata anebo stezka běžců emu.

Samostatnou kapitolou pak je zámek Lešná, do dubna do října můžete zavítat do jedenácti komnat, zámek je i častým místem svatebních obřadů. Vzácné dřeviny a rostliny původem z Evropy, Asie a Severní Ameriky nepřehlédnete v zámeckém parku, procházka nadchne laiky i znalce botaniky.

O návštěvníky je v každou roční dobu dokonale postaráno také ve zdejších restauračních zařízeních, na své si ve specializovaných prostorách s řadou atrakcí přijdou také děti.

V adresáři serveru Zlin.cz najdete další informace a kontakty o zoologické zahradě.