Lázně Luhačovice

Foto: www.luhacovice.czLuhačovice se svými světoznámými lázněmi jsou pro turistu nepřehlédnutelné. Množství ubytovacích kapacit od soukromí, přes penziony až po luxusní hotely. Vyhlášené léčivé prameny, bohatý kulturní život, vyhledávané balneoprovozy, kde se léčí řada chorob od onemocnění horních cest dýchacích až třeba po diabetes.

Unikátní je zdejší příznivé klima, k návštěvě lákají lázeňské domy s léčivými procedurami i pestrou škálou wellness provozů.

Světoznámá je Vincentka, pramen, který slouží prevenci i léčení chorob dýchacího ústrojí i dalších onemocnění, známé a vyhledávané jsou i Ottovka, Aloiska, Pramen dr. Šťastného a řada dalších.

Bohaté zázemí pro klid a relaxaci nabízejí zdejší lázeňské organizace, ale nejen ony. O své lidi i o návštěvníky města pečlivě dbá i zdejší radnice. Přístupný je například sportovní areál Radostova, Městská plovárna anebo kulturní dům Elektra.

Bohatě se do života největších moravských lázní promítá kultura. Známý je kupříkladu festival Janáček a Luhačovice, Houslová akademie Václava Hudečka, lidé hojně míří na programy do Lázeňského divadla i na kolonádní koncerty.

Samostatnou kapitolou jsou architektonické skvosty Luhačovic. Patří k ním Jurkovičův dům, hotely Alexandria, Palace, anebo třeba Společenský dům, Augustiniánský dům, Praha a mnohé další.

Luhačovice jsou také místem setkávání expertů od nás i ze zahraničí na četných mezinárodních odobrných kongresech. V roce 2009 měli v Luhačovicích významné setkání ministři práce a sociálních věcí zemí Evropské unie.

Rekraci slouží mimo jiné přehrada a nově také přilehlé koupaliště. Turisté si vychutnají četné výlety do nejbližšího okolí, které mohou absolvovat na spoustě značených tras pěšky anebo na kole.

V adresáři serveru Zlin.cz najdete další informace a kontakty o lázních Luhačovice.