Státní zámek Buchlovice – unikátní sbírky v barokním šlechtickém sídle

Foto: www.zamek-buchlovice.czOd dubna do října je veřejnosti otevřen se svými jedinečnými sbírkami umění statní zámek Buchlovice ležící jen pár kilometrů od Uherského Hradiště na dohled od majestatního hradu Buchlova. Bezpochyby jde o jedno z nejvýznamnějších šlechtických barokních sídel na území České republiky.

Současná prohlídková trasa vás zavede do celkem sedmnácti pokojů a salonů, které slouží jako jedinečné galerie a dá také nahlédnout do luxusu, v němž v éře Habsburské monarchie žili poslední majitelé z rodu Berchtoldů. Na začátku 20.století se navíc zámek v Buchlovicích stal místem konání řady jednání mocných mužů té doby, kdy se rozhodovalo do značné míry o tehdejším uspořádání Evropy.

Stejně výrazným lákadlem jako interiéry zámku je v Buchlovicích zámecký park řadící se k nejkrásnějším v Evropě se spoustou dendrologických skvostů světového významu. Letité vzácné stromy, k tomu zajímavé stavby, působivá zákoutí i voňavé luční porosty- to vše dodává naprosto neopakovatelnou atmosféru.

Buchlovický zámek si už návštěvníci nedovedou představit bez tradiční velké výstavy stovek druhů fuchsií, stanice pro ohrožená zvířata, galerie vín i řady kulturních akcí, které tu v honosném prostředí nacházejí jedinečné prostředí.

V adresáři serveru Zlin.cz najdete další informace a kontakty o zámku Buchlovice.