Zlínský hokejista Leška se těší na vzájemný souboj s nedávným spoluhráčem Balaštíkem

Sport 15. 9. 2011 | Autor: mediafax

ZLÍN - Po odložení úvodního extraligového kola nastoupí hokejisté PSG Zlín poprvé až v neděli na ledě Mladé Boleslavi. Duel bude pikantní pro útočníka Petra Lešku, který bude hrát proti nedávnému parťákovi z elitní formace Jaroslavu Balaštíkovi, který v létě posílil Středočechy.

Na sehranou dvojici Leška - Balaštík si museli všichni soupeři dávat pozor. Nyní už tohle spojení neplatí, protože ještě v minulé sezoně zlínský kapitán Balaštík se nedohodl s klubem na smlouvě a zamířil do Mladé Boleslavi. V neděli čeká oba kamarády vzájemný souboj. Balaštík přitom narozdíl od Lešky doposud jiný klub kromě Zlína v extralize nereprezentoval.

"Na nedělní zápas se těším, ale hecovačka nebude. S Jardou si píšeme, takže vím, že je v Boleslavi spokojený a s Davidem Výborným jim to bude klapat. Ale my je musíme v prvním kole porazit. Klidně ať dá hattrick, ale ať my máme tři body," vzkázal Leška trojnásobnému nejlepšímu střelci extraligy. "Budeme si na něj dávat pozor, ovšem nemá nás čím překvapit. Bude hrát pořád stejně důrazně a střílet ze všech pozic," předpokládal zlínský centr.

Minimálně v úvodu sezony zaujme Balaštíkovo místo na pravé straně první Leškovy formace talentovaný Petr Holík, jenž se osvědčil v úspěšné přípravě. Zlín prohrál jediný z deseti duelů. "Nasazení Holíka se jeví jako nejlepší řešení. Už jsme spolu odehráli pár zápasů a bylo to celkem dobré. Ale byla to jen příprava. Až samotná sezona nás prověří. Petr Holík je šikovný, umí dávat góly. Je hokejovější než Jarda Balaštík, takže mi dá víc nahrávek," tvrdil Leška, který byl v minulé sezoně s 20 trefami a 32 nahrávkami čtvrtým nejproduktivnějším hráčem nejvyšší soutěže.

Pětatřicetiletý centr by měl v novém ročníku překonat metu 900. odehraných utkání v extralize. K tomu mu schází už jen sedm startů. "Statistiky nesleduji, takže jsem se to dozvěděl teprve nedávno. Beru to tak, že mě čeká další sezona a že zase budu hrát. Recept na hokejovou dlouhověkost neexistuje. Snažím se předcházet zraněním, ale do každého souboje jdu naplno. Je otázka štěstí, jestli se zraníte nebo ne," uvedl hokejista, který už odehrál 16 extraligových sezon. Většinu času oblékal dres mateřského Zlína, působil i v Plzni a pražské Spartě.

Zkušený útočník si přeje, aby jeho tým pod vedením nového kouče Rostislava Vlacha navázal na povedenou přípravu. "Hlavně nesmíme výsledky z léta přecenit. Z naší hry mám dobrý pocit, ale když prohrajeme první tři kola, nic si z toho nevezmeme. Věřím, že se něco takového nestane, nachystaní jsme dobře," prohlásil Leška. "Naším cílem je postup do play-off. Ideální by bylo dostat se do první šestky, ale musíme jít krok za krokem," uzavřel zlínský forvard.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam