Hokejisté Zlína ukončili střelecký půst i skvělou střeleckou sérii Komety

ZLÍN - Moravské derby v hokejové extralize vyšlo lépe hráčům PSG Zlín, kteří doma v úterním duelu 13. kola porazili brněnskou Kometu 4:1 a po poslední prohře 0:4 v Českých Budějovicích si spravili náladu. Zato jejich soupeř po dvou vítězstvích v řadě odjel z ledu bez bodu.

Hráči Komety vstřelili v předchozích dvou zápasech 14 branek a svou formu chtěli potvrdil i ve Zlíně, kam je přivezl trenér Venera. Právě on stál v posledních třech sezonách na střídačce Zlína, takže měl dostatek informací o protivníkovi. Hosté do 15. minuty ovládali hru a vedli 1:0, jenže potom chyboval za vlastní bránou Švrček a přišel trest.

„Puk se mi zamotal mezi nohama, bral jsem si ho a chtěl nahrát na druhou stranu na Tomáše Žižku. Ale sjel mi, Leška ho chytil a dával na volného hráče před bránou, který bohužel zakončil,“ litoval brněnský obránce Jan Švrček.

„Pak jsme ještě dostali druhý gól a už to z naší strany nebylo ono. Druhou třetinu hrál Zlín parádně, hodně nás napadal, zatímco jsme my jsme neplnili, co jsme měli,“ přiznal Švrček, který byl ve stejné roli jako jeho nadřízený Venera.

Také důrazný zadák nastoupil proti týmu, v němž v minulé sezoně působil. „Na zápas jsem se těšil, byl nažhavený víc než na ostatní duely. Možná i kvůli tomu přišla taková chyba. Vypsali jsme nějaké prémie a je škoda, že nemůžeme přispět do kasy,“ poznamenal zadák Komety.

Zlínští v minulém utkání na jihu Čech vyšli střelecky naprázdno a ani derby s brněnským sokem nezahájili podle představ. „Kometa byla nabuzená z předešlých výsledků a hrála dobře. Se štěstím se nám povedlo vyrovnat a ještě v první třetině dát gól navrch, což nás uklidnilo,“ řekl domácí útočník Petr Leška, který asistoval u dvou branek.

Právě centr první formace využil zaváhání Švrčka a nahrál osamocenému Finsterlemu na vyrovnávací branku. „Všiml jsem si, kdo tu chybu udělal, a taky jsem Honzovi poděkoval za nahrávku,“ usmíval se Leška. „Obrat nám hodně pomohl, protože naposledy jsme nedali gól. Potom jsme už hru kontrolovali,“ liboval si zlínský forvard.

V dalším extraligovém kole se tým PSG Zlín představí na ledě pražské Slavie, Kometa míří na led Kladna.

Hokejová Tipsport extraliga, 13. kolo:

PSG Zlín – HC Kometa Brno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 16. Finsterle (Leška), 19. Důras (Ondráček), 29. Köhler (Leška, Linhart), 44. Honejsek (Řezníček) – 9. Jakub Svoboda (Malec). Rozhodčí: Husička, Blecha – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Jaroslav Svoboda (K) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5944.

Sestavy:

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Ondráček – Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Kometa Brno: Hovi – Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec – Jaroslav Svoboda, Čermák, R. Dlouhý – Pospíšil, Petrovický, Hubáček – H. Zohorna, Holec, Podkonický – R. Erat, Koreis, Jakub Svoboda – Jankovič. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo.