Povedená odplata za domácí prohru, liboval si slávistický gólman Furch po výhře ve Zlíně

ZLÍN - Hokejisté pražské Slavie zvítězili v úterní dohrávce 1. kola Tipsport extraligy na ledě PSG Zlín 3:0 a oplatili soupeři páteční porážku. Rozhodující gól vstřelil útočník Petr Kalus, gólman Dominik Furch podruhé v sezoně vychytal čisté konto.

Zlín nastoupil v roli nejlepšího týmu soutěže velmi vlažně a Pražané jej za to v úvodní třetině dvakrát potrestali. Nejprve využil přesilovou hru důrazný Kalus, který zblízka překonal brankáře Sedláčka. Před přestávkou domácí zmrazil Krenželok.

Moravané se sice herně zvedli, a přestože od prostřední dvacetiminutovky měli víc ze hry, nedokázali ani z velmi dobrých pozic pozorného Furcha překonat a potřetí v sezoně vyšli střelecky naprázdno.

Hokejová Tipsport extraliga, 1. kolo:

PSG Zlín – HC Slavia Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 12. Kalus (Krejčík, Krenželok), 19. Krenželok (Kůrka, Tomica), 60. T. Svoboda. Rozhodčí: Husička, Trombík – Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4373.

Sestavy:
PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Zámorský, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Ondráček – Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Slavia Praha: Furch – Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík, Barák – Kůrka, Krenželok, Tomica – T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář – Kalus, P. Jelínek, Doležal – Micka, T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Jiří Čelanský.

Hokejisté pražské Slavie utrpěli v neděli šestibrankový debakl v Karlových Varech, takže na ledě vedoucího Zlína nastoupili v úterní dohrávce úvodního extraligového kola v roli outsidera. Přesto svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky získali tři body za výhru 3:0, hosty podržel 28 zákroky gólman Furch.

Oba celky na sebe narazily v holešovické O2 Areně už v pátečním duelu 14. kola a průběh první třetiny úterního souboje byl velmi podobný. Slávisté opět vedli o dvě branky, ale narozdíl od domácího utkání, které nakonec ztratili při nájezdech, svůj náskok tentokrát udrželi. „Tlak Zlína byl velký, bylo to vydřené do poslední minuty,“ oddechl si Dominik Furch po velmi cenném vítězství.

„Chtěli jsme odčinit nedělní vysokou porážku ve Varech. Ale hlavně to byla povedená odplata za domácí prohru se Zlínem. Po šesti gólech jsem vychytal nulu, takže jsem spokojený,“ usmíval se jednadvacetiletý brankář, který si připsal druhé čisté konto v sezoně.

Minulý týden vychytal v derby i všechny střelce Sparty. „Byly to mé dva nejlepší zápasy v sezoně. Dneska bylo důležité, že jsme si každý hlídali svého hráče a z toho pramenila velmi dobrá obrana,“ chválil spoluhráče Furch, který při absenci zraněného Miroslava Kopřivy plní roli brankářské jedničky.

Zlínští hokejisté nebodovali a přišli o první místo v tabulce. O lepší výsledek se připravili především v první třetině, kterou nezvládli podle představ a dovolili soupeři odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ke změně skóre nepomohlo ani zlepšení po první pauze.

„Prohráli jsme si to už před zápasem. Nepřistoupili jsme k tomu zodpovědně, tím pádem byla první třetina špatná. Potom jsme to ještě chtěli zvrátit, ale už to prostě nešlo. Puk byl uražený a my nedali ani gól,“ litoval domácí útočník Tomáš Sýkora.