Slavičínský Strom přání pro dětské domovy již počtvrté. Díky vám!

Strom přání pro dětský domov Bojkovice a SmolinaStrom přání pro dětský domov Bojkovice a Smolina
Strom přání pro dětský domov Bojkovice a Smolina
Co se děje 3. 11. 2011 | Autor: PR článek

Když kolektiv slavičínského Leja salonu v roce 2008 s charitativní akcí Strom přání pro dětské domovy Bojkovice a Smolina začínal, tak ani ve snu netušil, že se z plnění snů dětí v domovech stane tak krásná tradice. Z malé idey se stala překrásná každoroční akce lidí nejen ze Slavičína a okolí, díky kterým se Strom přání stal hlavním zdrojem dárků obou domovů.

Letos se dokonce svým grantem podílí i město Slavičín. „Všem vám děkujeme za přízeň, protože jen díky vám se už třikrát rozzářily oči dětí pod vánočním stromečkem v obou domovech a my bychom vás rády pozvaly na čtvrtý ročník této charitativní akce,“ zvou na charitativní akci její pořadatelky.

Loni každé z dětí dostalo dva dárky, které si přálo, přání snů i skromnější přáníčko. Ve Smolině to dokonce zdokumentovalo zpravodajství televize Prima. A tak jste mohli vidět malé holčičky, jak jásají nad bárbínou s domečkem, puzzlem, větší dívky nad kosmetikou či MP4 přehrávačem, chlapci nad autíčky, plyšáky a ti větší rozbalují sportovní potřeby a přehrávače hudby. Dech braly dotykové mobilní telefony, žehličky na vlasy nebo lega. Každý z dárků, od jeho zaevidování v salonu až po předání konkrétnímu dítěti, si můžete i s jmenovitým poděkováním jednotlivcům i firmám prohlédnout na webu salonu v sekci galerie http://lejasalon.weebly.com/ a také na facebookovém profilu salonu. „Zakládáme si na absolutní transparentnosti akce, díky fotodokumentaci přesně vidíte, jak dárek od vás doputoval k dítěti,“ popisují pořadatelky. Díky tomu se stala tato vánoční akce vyhledávanou lidmi nejen ze Zlínského kraje. „Víte, byly bychom rády, kdyby taková akce vůbec nebyla zapotřebí, ale dokud se dětské domovy nezruší a nezavede profesionální pětounská péče, nic jiného nám nezbývá,“ dodává za pořadatelky Markéta Smílková.

Čtvrtý ročník Stromu přání má stejný průběh jako v předchozích ročnících. Děti z obou dětských domovů si namalovaly 2 dárečky (přání snů a skromnější přáníčko), přičemž už splněním jednoho z nich jim Ježíšek udělá velikou radost. V Leja Salonu (K Hájenkám 312, Slavičín) pak bude umístěno album s těmito obrázky. Je na lidech – Ježíšcích, aby si vybrali, který z dárku si mohou dovolit pořídit a přinést pod Strom přání. Děti nadchnou také dárečky mimo seznam, tedy podle vašeho výběru (pastelky, omalovánky apod.). Lidé, kteří do Slavičína cestu nemají, si dárečky mohou zarezervovat přes facebook.

„Loni jsme po Štědrém dnu jely do domovů zjistit, jak se dárky líbily. Ani jsme se nemusely ptát, hned po příchodu jsme konkrétní dárečky u dětí poznávaly,“ neskrývají radost z projektu jeho pořadatelky. „Proběhla holčička s novou kabelkou Hello Kitty, chlapec se chlubil  MP4kou od Ježíška a naše oblíbená holčička, která je tu bohužel už od svých dvou let, ukazovala nového plyšového pejska. Před pár dny přibyli do domova v Bojkovicích další 3 sourozenci, přičemž nejmladšímu jsou teprve 3 roky a my věříme, že společně s vámi dokážeme i těmto sourozencům Štědrý den udělat štědřejší.“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam