Vabroušek nepodlehl v Las Vegas hazardu. Na mistrovství světa v dlouhém triatlonu se poprvé protlačil do elitní desítky

Do světového města hazardních her číslo 1 amerického Las Vegas se na své dvanácté mistrovství světa vydal zlínský triatlet, český reprezentant Petr Vabroušek. „Dočkali jsme se opravdu hodně zvláštních podmínek, teplota vzduchu 4 stupně, vody pouhých 14," popisoval z místa konání 38 letý závodník.

Stala se tak věc velmi sporadicky vídaná. Organizátoři se rozhodli zrušit plaveckou část závodu a mistrovský „duatlon“ tak začínal závodem na 180 kilometrů na kole. Startovalo se v pětivteřinových intervalech, v městě rulet a sázek vsadil zkušený český reprezentant na jistotu a vlastní bohatou zkušenost. „Prvních dvacet kilometrů jsem jel sám kole 35.místa, trať byla nesmírně kopcovitá a náročná, což postupně ubíralo síly těm, kteří se od začátku snažili diktovat tempo,“ popisoval Vabroušek bezprostředně po skončení závodu. Do depa dojel na 16. pozici a na maratonskou trať v běhu se tak mohl dívat s nadějemi.

I běh byl hodně kopcovitý, což mi v nejmenším nevadilo. Zlíňan pak ještě pokořil další soupeře a v cíli se mohl radovat z průlomu do světové elitní desítky. Desáté místo je mým nejlepším umístěním na světovém šampionátu v celé kariéře, dosud jsem byl dvakrát jedenáctý v roce 2003 ve Španělsku a o pět let později v Holandsku,“ těšilo v cíli Vabrouška.

Dvojnásobný otec a majitel dvou vysokoškolských titulů ekonomického směru se pomalu stává mezi mladšími soupeři legendou. V osmatřiceti letech si udržuje stále vysokou výkonnost a i podle posledních výsledků je nadále schopen jejího vylepšování.