Hokejová Tipsport extraliga, 27. kolo: PSG Zlín – HC Slavia Praha 4:3 po sam. nájezdech

ZLÍN - Hokejisté Zlína zvítězili ve středeční předehrávce 27. kola Tipsport extraligy na domácím ledě nad pražskou Slavií 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující branku vstřelil ve čtvrté sérii útočník Petr Leška.

Zlín poslal do vedení dvěma trefami sváteční střelec Vlach, ovšem dvoubrankový náskok domácím nestačil. Slávisté snížili díky Krejčíkovi, jehož nahození od červené čáry si po odrazu od zadního mantinelu srazil za svá záda do té doby bezchybný gólman Horčička.

Tým PSG ještě jednou vedl o dva góly, když se opět prosadila třetí útočná formace a Ondráček zvýšil na 3:1. Aktivní hosté se však nevzdali a po rychlém snížení Kůrky vyrovnal v 57. minutě Kadlec.

V prodloužení Pražané promrhali přesilovku, přesto měli při nájezdech blíž k zisku druhého bodu. Po trefách Sima a Vondrky stačilo, aby zlínský Důras neproměnil. Jenže domácí útočník Furcha pokořil a když ve čtvrté sérii využil podruhé svůj pokus Leška a Sim nedal, mohli Zlínští slavit třetí vítězství v řadě.

Tipsport extraliga ledního hokeje, 27. kolo:

PSG Zlín – HC Slavia Praha 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 – 0:0)

Branky: 4. Roman Vlach (Kubiš), 6. Roman Vlach (Ondráček), 46. Ondráček (Lučka), rozh. nájezd Leška – 43. Krejčík (Krenželok), 47. Kůrka (Alinč, Vašíček), 57. Kadlec (Kůrka). Rozhodčí: Mikula, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3, navíc Sim (Slavia) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3521.

Sestavy:

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Lučka – Holík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, O. Veselý – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček – Fořt, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík – Krenželok, Sim, Vondrka – Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář – Kalus, P. Jelínek, Doležal – T. Svoboda, Alinč, M. Čermák – Micka. Trenéři: Vladimír Růžička st., Jiří Čelanský a Josef Beránek.