Moravské hokejové derby skončilo v Brně výhrou beranů 1:0. Závěr vypjatého duelu okořenila hromadná bitka

Nevídanou bitkou, po níž rozhodčí vylučovali do konce utkání jako na běžícím pásu, skončilo vypjaté hokejové derby extraligy mezi Kometou Brno a PSG Zlín. Hosté si připsali tři cenné body za nejtěsnější výhru 1:O.

Klíčový moment bojovného derby přišel ve 21.minutě, kdy hosté pokračovali v přesilovce přerušené první přestávkou. Brankáře domácích Trvaje propálil prudkou ranou obránce Galvas.

Oba brankáři byli ozdobami svých týmů, v klíčových momentech vytáhl skvělé zákroky především hostující Horčička.

Zlínští si i jeho zásluhou pojistili po polovině základní části/mají odehráno o zápas více/ umístění v popředí tabulky. Pozoruhodné přitom je, že v sedmadvaceti utkáních nastříleli jen 55 branek, inkasovali o tři více. S průměrem dvou vstřelených branek tak drží pátou příčku. Nejlepším střelcem je zatím útočník Bedřich Köhler s 11 zásahy, nevšední je skutečnost, že se zatím ze vstřeleného gólu neradoval tradičně produktivní obránce Martin Hamrlík.

Svou čtyřzápasovou sérii na hřištích soupeřů zakončí berani v neděli na ledě Mladé Boleslavi. Na svém stadionu se pak po delší odmlce představí v duelu s kladenskými Rytíři v úterý 6. prosince.