Zapalme svíčku – 11. 12. 2011 Světový den památky zesnulých dětí

Dlouhá cesta o.s.Dlouhá cesta o.s.
Dlouhá cesta o.s.
Co se děje 8. 12. 2011 | Autor: Dlouhá cesta o.s.

Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se dnes na chvíli. Zapalme dnes svíčku za děti, které zde s námi už nejsou. Vzpomeňme na ně a uctěme tak jejich památku. Naše láska stále trvá.

„Zapalme svíčku“ - Světový den památky zesnulých dětí -  vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé“ www.thecompassionatefriends.org. Poprvé byl organizován v roce 1997 ve Spojených státech a koná se vždy druhou neděli v prosinci.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě.

Svíčky se zapalují 11.12.2011 v 19.00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla. Stovky a tisíce lidí společně vzpomínají a uctívají památku dětí, které zemřely v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny.

Letos se ke světové akci chceme připojit i u nás. Občanské sdružení Dlouhá cesta připravuje na tento den akce nejen v Praze, ale např. i u nás ve Zlínském kraji – Kostel Českobratrské církve evangelické na Slovenské ul. ve Zlíně od 14.30 hod v malém sále setkání rodičů dětí, které již nejsou mezi námi. Od 16.00 hod velký sál- Bohoslužba.

Velmi nás potěší, pokud se zapojíte do podpory tohoto dne – připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo jen doma v soukromí.

Iveta Coufalíková
Dlouhá cesta, občanské sdružení

Pozvánka Zlín

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam