Berani mají jedinou jistotu. Totiž, že mají vše ve svých rukou

Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Hubert Leč 26. 2. 2012 | Zdroj: Hubert Leč

Tak se nám hokejová extraliga posunula až do samého dramatického závěru. Dneškem končí, play off, to je už i názvem zcela jiná soutěž. Přes všechny výhrady a nejasnosti s případným uzavřením, má extraliga řád, napětí i řadu otazníků. Zlínští hokejisté mají velmi blízko k ceněné a toužebně očekávané šesté příčce, ale jistotu rozhodně ne. Tedy mají jistotu. Jedinou. Že se musejí spolehnout sami na sebe.

V neděli je čeká zápas v Brně. Tam se místní hokejisté dokázali pod vedením exzlínského kouče Zdeňka Venery po dramatických peripetiích dostat po pětadvaceti letech!!! do bojů o titul, byť zatím jen do předkola play off. V jihomoravské metropoli je euforie, která se dá krájet. Rondo

tedy lépe a přesněji řečeno Kajot aréna bude plné až po střechu a Zlín tam bude hájit svoji postupovou pozici v husté atmosféře. (A to ještě připomínám, jak vyhecovaný a bitkami vyšperkovaný byl první zápas na břehu řeky Svratky)

Jednu věc lze Brňanům závidět. Fandové jsou vynikající. Jak zanevřeli na fotbal, tak si oblíbili hokej. Jaký to rozdíl oproti městu 100 kilometrů východním směrem. Nebýt ve Zlíně skvělého kotle, mohli by si hráči, ve chvílích, kdy se nedaří podle představ, vyslechnout nadávky lidí, kteří si na fandy jen hrají a přicházejí si na zimák vybít zlost z životních nezdarů. Možná by se právě tihle jindy ve svých pozicích v zaměstnání často vážení pánové, mohli zajet do Brna inspirovat. Hokej, je totiž především sport, pro hráče jistě dobrá obživa, ale pro diváky hlavně zábava a nikoliv příležitost k ztrapňování se.

O autorovi

Hubert Leč

Sportovní glosátor, který umí tvrdě zasmečovat svými postřehy.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam