Kroměřížská ortopedie zavedla novou operační metodu

Kroměřížská ortopedie (Foto: www.nem-km.cz)Kroměřížská ortopedie (Foto: www.nem-km.cz)
Kroměřížská ortopedie (Foto: www.nem-km.cz)
Co se děje 5. 3. 2012 | Autor: Mediafax

KROMĚŘÍŽ - Novou operační metodu se rozhodlo zavést oddělení ortopedie Kroměřížské nemocnice, a to u příležitosti patnáctiletého výročí od svého založení. Řekla mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Nová operační metoda se týká náhrad kolenních kloubů, je rychlejší, šetrnější, snižuje riziko infekce a svou dokonalou přesností předchází případné reoperaci kvůli nesprávnému umístění kolenní náhrady. Kroměřížská ortopedie je navíc jedinou nemocnicí Zlínského kraje, která tuto metodu svým pacientům nabízí.

Metoda zvaná Visionare umožňuje ortopedům vést při operační výměně kolenních kloubů zcela přesné řezy, které jsou pro dobrý výsledek rozhodující. "Díky této nové metodě jsou zhotovené šablony ušité doslova na míru. S jejich pomocí je možné kost opracovat zcela přesně a pak umístit endoprotézu, která sedí na milimetr," popsal primář ortopedie Alois Hrabec.

Operačnímu výkonu předchází vyšetření na magnetické rezonanci, jejíž výsledky jsou zasílány do Spojených států amerických. Tam se pomocí 3D simulací vyrobí šablona, která je pro každého pacienta jedinečná. S její pomocí se zjednoduší a zrychlí operační postup, takže pacient je také kratší dobu v narkóze.

Samotná operace je hrazena ze zdravotního pojištění, šablony na míru si však pacient hradí sám. Jejich cena se pohybuje kolem 25 tisíc korun a pacientovi po operaci zůstávají na památku.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam