Beranům nevyšly v Plzni nájezdy, v pondělí musejí odvracet plzeňský mečbol

Hokejisté Zlína prohráli v Plzni po nájezdech smolně 2:3. Znamená to, že v pondělním šestém utkání musejí na svém ledě bezpodmínečně vyhrát, tedy, chtějí-li v dramatické sérii pokračovat.

A to tedy chtějí na každý pád. Podle vývoje výkonnosti obou týmů není ztraceno vůbec nic.

Zlín hrál na ledě druhého týmu základní části extraligy výborně, dostal smolný druhý gól, ale při gradujícím tlaku dokázal vyrovnat. Oba góly vstřelil Čájánek, dohromady skóroval v sérii play off už šestkrát, blízko hattricku byl v prodloužení, ale na nájezdy nešel. „Myslím, že na ně máme šikovnější hráče,“ konstatoval. Vyrovnávací gól při power play v 59. minutě viděl takto. „Lešoun mě krásně našel u branky, nebyl problém skórovat.

Právě nájezdy ale výborně hrajícím hokejistů PSG totálně nevyšly, neskóroval Leška ani Důras. Na jedinou trefu Pletky musel reagovat Köhler, brankáře Svobodu sice oklamal, v rozhodující chvíli mu ale sjel puk z čepele hole. Obrovská smůla.

V sérii tak vedou Plzeňští 3:2 a domácí budou v pondělí odvracet mečbol. „Nejsme bez šancí, rádi se ještě do Plzně přijedeme porvat o postup do semifinále,“ řekl trenér Vlach, ve své nové blonďaté vizáží působící opravdu hodně nezvykle.