Hokejová Tipsport extraliga, čtvrtfinále play-off: PSG Zlín – HC Plzeň 1929 4:2

Hokejisté PSG Zlín porazili v šestém utkání čtvrtfinálové série play-off Tipsport extraligy tým Plzně 4:2 a zajistili si rozhodující sedmý duel ve středu na ledě "Indiánů." Dvakrát se trefil domácí Ondřej Veselý, Moravané navíc neproměnili hned tři trestná střílení.

Úvod zápasu však patřil paradoxně hostům, kteří na Zlín vlétli a v prvních minutách byli jasně lepším týmem. Jenže je zradila koncovka. Ve slušných pozicích selhali proti gólmanu Horčičkovi Johnson i kapitán Straka a zkraje první části přišel trochu nečekaný trest. Do samostatného úniku po levé straně se odhodlal Marek Melenovský a efektivní kličkou překonal bezmocného Adama Svobodu.

Vstřelený gól domácí probudil, naopak Západočeši se na ledě začali ztrácet. Honejskův štiplavý pokus sice Svoboda ještě dokázal vytěsnit, ve 26. minutě už ale lovil druhý puk ze své sítě. V přesilovce ho tečí Holíkovy rány překonal Ondřej Veselý, čímž zvýšil už na 2:0 a jako by definitivně utnul naděje „Indiánů“ na obrat v zápase.

Veselý přidal záhy další zásah, když přesnou střelou vymetl pavučinky plzeňské brány, na konci druhé části pak Honejsek nedal trestné střílení. Stejný hráč dostal možnost penalty i ve třetí třetině a opět nedal, Moravanům to však vadit vůbec nemuselo. Chvíli předtím totiž po dalším kolapsu hostující defenzivy zvýšil na 4:0 Michal Důras.

Poté už domácí viditelně polevili a dvakrát skórovala Plzeň. Neodpískaného ofsajdu využil Jan Stránský, vteřinu před závěrečnou sirénou se prosadil také jeho jmenovec Kovář. Z výhry 4:2 se ovšem radovali Zlínští, o postupujícím do semifinále se rozhodne ve středu v Plzni.

Tipsport extraliga ledního hokeje, čtvrtfinále play-off – 6. zápas.

PSG Zlín – HC Plzeň 1929 4:2 (1:0, 2:0, 1:2), stav série 3:3.

Branky: 20. Melenovský (Čech), 26. O. Veselý (Hamrlík, Linhart), 32. O. Veselý (Melenovský), 53. Důras (Melenovský, Matějíček) – 54. Stránský (Johnson, Pitule), 60. Jan Kovář (Modrý, Martin Straka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 6732.

Sestavy:

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík (42. Tesařík), Řezníček – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Holík, Leška, Köhler – Důras, Melenovský, Čech – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Plzeň 1929: A. Svoboda – Vykoukal, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Modrý, Marušák, Frolo, Kaberle – Stránský, Martin Straka, Kratěna – Duda, Jan Kovář, Pletka – Dvořák, Pitule, Johnson – Vostřák, Mrňa, Havlíček – Vlasák. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka a Milan Razým.