Hokejová Tipsport extraliga, čtvrtfinále play-off: HC Plzeň 1929 – PSG Zlín 4:2

Hokejisté Plzně zvítězili ve středečním sedmém duelu čtvrtfinále play-off nad PSG Zlín 4:2, celou sérii vyhráli 4:3 a postoupili do semifinále. Klíčovou branku vstřelil v 58. minutě kanadský útočník Nicolas Johnson, v bitvě o účast ve finále se Indiáni utkají s brněnskou Kometou.

Oba celky začaly podle očekávání opatrně, poté měl více Zlín k dispozici dvě přesilovky, ovšem gólmana Svobodu příliš neprověřil. Skóre otevřel až Důras, jehož první střelu ještě zblokoval Vykoukal, ale druhý pokus skončil s tečí za zády plzeňského brankáře.

Ve druhé třetině byli Západočeši mnohem aktivnější a hosté se jen s obtížemi bránili jejich náporu. Výtečný Horčička kapituloval až po ráně Vykoukala a teči Dudy, který po deseti vteřinách ztrestal v početní výhodě úmyslně posunutou bránku Kubišem.

Zlínští za prvnich deset minut druhé části ani jednou nevystřelili na soupeřovu bránu, drtivý tlak přestáli a šli podruhé do vedení. Při dvojnásobné přesilovce se trefil Galvas. Domácí ani druhý direkt nepoložil a opět vyrovnali v početní výhodě. Tentokrát byl úspěšným střelcem obránce Hanzlík.

Napínavou bitvu nerozsekla ani 56. minuta, v níž Leška objel branku a skóroval, ovšem sudí těsně před tím pískli, protože Svobodova klec nebyla na svém místě. V čase 57:56 rozhodl na druhé straně Johnson, který se trefil nad Horčičkovo rameno. Při zlínské hře bez gólmana postup Západočechů pečetil do odkryté brány Duda.

Tipsport extraliga ledního hokeje, čtvrtfinále play-off – 7. zápas:

HC Plzeň 1929 – PSG Zlín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0), konečný stav série: 4:3

Branky: 26. Duda (Vykoukal, Modrý), 38. Jiří Hanzlík (Vlasák, Straka), 58. Johnson (Jiří Hanzlík), 60. Duda (Pletka) – 17. Důras (Linhart), 33. Galvas (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Hribik, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 8236 (vyprodáno).

Sestavy:

HC Plzeň 1929: A. Svoboda – Vykoukal, Jiří Hanzlík, Modrý, Dan Růžička, Jeřábek, Frolo, Kaberle – Duda, Martin Straka, Pletka – Kratěna, Jan Kovář, Vlasák – Dvořák, Pitule, Johnson – Stránský, Havlíček, Andrašovský – Heřman. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka a Milan Razým.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Holík, Leška, Köhler – Důras, Melenovský, F. Čech – Kubiš, Roman Vlach, Finsterle. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.