V rámci ZFF proběhne premiéra nového českého filmu Tady hlídám já!

Tady hlídám já! (Foto: www.tadyhlidamja.com)Tady hlídám já! (Foto: www.tadyhlidamja.com)
Tady hlídám já! (Foto: www.tadyhlidamja.com)
Kultura 26. 4. 2012 | Autor: Tisková zpráva

Ve středu 30. května 2012 bude v rámci 52. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně slavnostně uvedena premiéra nového českého filmu Tady hlídám já! režiséra Juraje Šajmoviče v produkci společnosti Road Movies, v koprodukci České televize.

Rodinný film pro všechny generace, jehož posláním není pouze dobře pobavit diváka, ale otevřít v něm i emocionální rovinu chápání mezilidských vztahů. Ukazuje, jak se dítě může cítit ve společnosti osamoceně, i když navenek o něj jeho blízcí velice kvalitně pečují. Neposedné osmileté holčičce Kačence pořídí dědeček Mojmír jezevčíka Huga, který funguje jako její ochránce a kamarád. Hugo pomůže Kačence s likvidací necitlivého otčíma a oba společně pozitivně ovlivní osud všech lidí kolem nich. Jejich příběh sice reflektuje rodinné problémy, ale je vyprávěn s humorem a nadsázkou. Můžete se cítit špatně, ale tenhle film by vám měl zlepšit náladu.

Příběh Kačenky a jejího psa Huga. Hugo je jezevčík, kterého Kačence pořídil dědeček Mojmír, který je jako jediný přesvědčen, že jeho vnučka nepotřebuje "prášky na hlavu", ale jen dobrého kamaráda. Jinými slovy, dědeček Mojmír objevil prospěšnost canisterapie. Jeho osmiletá vnučka totiž trpí ADHD - poruchou soustředění s hyperaktivitou, projevující se v podobě nepozornosti, roztěkanosti, zapomnětlivosti, neustálého pohybu, takže se ostatním lidem může jevit jako zlobivé a nevychované dítě. Hugo je její ochranář, je zdrojem napětí i uvolnění a v neposlední řadě i rozdmýchávačem komických situací.

Juraj Šajmovič ml. (1966) je režisér a scenárista. Vystudoval filmový dokument na FAMU. Věnoval se hrané krátkometrážní a dokumentární tvorbě - např. Škola nejlepších barmanů (1997) a Nesmírná odyssea (1999). Ve spolupráci s Českou televizí natočil např. TV seriál Budování státu (2003-2005), podílel se také významně (spoluautor, režisér několika epizod) na realizaci TV cyklu 13. komnata (od r. 2005). Snímek Tady hlídám já (2012) je jeho celovečerním hraným debutem.

Hrají: Vladimír Javorský, Jitka Ježková, Veronika Divišová, Lukáš Vaculík, Simona Stašová, Pavel Nový, Iva Pazderková, Klára Jandová, Lukáš Latinák.

ZLÍN FILM FESTIVAL 2012 - 52. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež proběhne ve Zlíně a dalších městech České republiky od 27. 5. do 3. 6. 2012

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam