Muž přinesl v kbelíku místostarostovi obce na Slovácku minu

Mina v Šumicích (Foto: www.policie.cz)Mina v Šumicích (Foto: www.policie.cz)
Mina v Šumicích (Foto: www.policie.cz)
Hasiči a policie 3. 5. 2012 | Autor: Mediafax

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Hned na tři místa v regionu s nálezem min museli během jediného dne vyjet policisté z Uherskohradišťska. Ve čtvrtek sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental.

První případ se stal v Šumicích na Uherskobrodsku. Jeden z místních občanů přinesl tamnímu místostarostovi na obecní úřad minu v kbelíku. Vzal ji ze dvora svého domu, kde údajně ležela už asi 30 let pod lískovým keřem. Místostarosta uložil minu do skladu a přivolal policii.

"Bojkovická hlídka minu i sklad zajistila a vyčkala do příjezdu pyrotechnika. Ten řekl, že se jedná o nevybuchlou dělostřeleckou minu ráže 80 milimetrů německé výroby z druhé světové války. I když jí chyběla roznětka, trhavina uvnitř byla stále životu nebezpečná. Pyrotechnik minu zajistil, aby ji mohl bezpečně zneškodnit," konstatoval Mergental.

Asi o hodinu později volal na policii starosta Březové, protože v blízkosti rozhledny na Velkém Lopeníku ležela další munice. Pyrotechnik přímo na hraniční čáře zajistil dělostřeleckou minu 82 milimetrů sovětské výroby. I tato mina byla plná a životu nebezpečná.

O pár hodin později vyjížděli uherskohradišťští policisté na louku u vykopávek Nad Špitálkami v Uherském Hradišti. Pozorný muž tam našel opět munici. Jednalo se o ruční granát se slzným plynem. Také tento nález převzal policejní pyrotechnik k likvidaci.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam