První májový víkend: historické lokomotivy, krásná auta i svěcení zvonů

Sraz vozů Porsche (Foto: www.zlin.eu)Sraz vozů Porsche (Foto: www.zlin.eu)
Sraz vozů Porsche (Foto: www.zlin.eu)
Co se děje 5. 5. 2012 | Autor: Agentura Čada

Historické lokomotivy, zahájení hradní sezóny, živé šachové figury, luxusní vozy i svěcení zvonů. Výčet není zdaleka úplný, první májový víkend na východě Moravy bude každopádně pestrý jako počasí posledních dnů.

Valašským královstvím se například vydává v sobotu na trase Rožnov pod Radhoštěm - Brumov historický vlak hned se dvěma lokomotivami Matějem a Pištou. V Brumově se k nim přidá z Bratislavy lokomotiva s označením Kredenc. Společně přivezou výletníky, kteří se zúčastní otevírání hradu Brumova. Tam se mimo jiné bude hrát i šachový turnaj Hradní věž. Ne úplně obyčejný. Figury se totiž budou hýbat jako lidé. Aby ne, když je vytvoří místní nadšenci.

Zahrádkáři, chalupáři, zahradníci i chataři míří s kusem nostalgie do Věžek u Kroměříže. Desítky let se tam konala výstava Floria, letos ovšem naposledy. Podzimní část už bude na novém výstavišti v nedaleké Kroměříži v novém pavilonu.

Nabídka na strávení volných chvil je opravdu mimořádně pestrá, v Holešově připravili Dny města se zaměřením na myslivost a lovecké disciplíny, milovníci luxusních vozů Porsche mají zítra dopoledne sraz ve Zlíně a odpoledne v Napajedlech.

Na svatém Hostýně budou zítra žehnat zvonům, které před měsícem ulili pro Hostýn v německém Passau. Zajímavostí je, že zvonů bude k vidění šest, kompletní kolekci pro místní baziliku ale zatím poutníci neuvidí, němečtí zvonaři jej ještě musí "dopilovat".

Komentáře


Adresář

Vila pod lipami

Lázeňské náměsti 95, Luhačovice

Vila pod lipami leží přímo v centru lázní, v klidném prostředí uprostřed lázeňského parku s minerálními prameny.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam