První májový víkend: historické lokomotivy, krásná auta i svěcení zvonů

Sraz vozů Porsche (Foto: www.zlin.eu)Sraz vozů Porsche (Foto: www.zlin.eu)
Sraz vozů Porsche (Foto: www.zlin.eu)
Co se děje 5. 5. 2012 | Autor: Agentura Čada

Historické lokomotivy, zahájení hradní sezóny, živé šachové figury, luxusní vozy i svěcení zvonů. Výčet není zdaleka úplný, první májový víkend na východě Moravy bude každopádně pestrý jako počasí posledních dnů.

Valašským královstvím se například vydává v sobotu na trase Rožnov pod Radhoštěm - Brumov historický vlak hned se dvěma lokomotivami Matějem a Pištou. V Brumově se k nim přidá z Bratislavy lokomotiva s označením Kredenc. Společně přivezou výletníky, kteří se zúčastní otevírání hradu Brumova. Tam se mimo jiné bude hrát i šachový turnaj Hradní věž. Ne úplně obyčejný. Figury se totiž budou hýbat jako lidé. Aby ne, když je vytvoří místní nadšenci.

Zahrádkáři, chalupáři, zahradníci i chataři míří s kusem nostalgie do Věžek u Kroměříže. Desítky let se tam konala výstava Floria, letos ovšem naposledy. Podzimní část už bude na novém výstavišti v nedaleké Kroměříži v novém pavilonu.

Nabídka na strávení volných chvil je opravdu mimořádně pestrá, v Holešově připravili Dny města se zaměřením na myslivost a lovecké disciplíny, milovníci luxusních vozů Porsche mají zítra dopoledne sraz ve Zlíně a odpoledne v Napajedlech.

Na svatém Hostýně budou zítra žehnat zvonům, které před měsícem ulili pro Hostýn v německém Passau. Zajímavostí je, že zvonů bude k vidění šest, kompletní kolekci pro místní baziliku ale zatím poutníci neuvidí, němečtí zvonaři jej ještě musí "dopilovat".

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam