Video: Luhačovice otevíraly své poklady. Světily se prameny

Luhačovice otevíraly své poklady. Světily se prameny (Foto: Jan Dostál)Luhačovice otevíraly své poklady. Světily se prameny (Foto: Jan Dostál)
Luhačovice otevíraly své poklady. Světily se prameny (Foto: Jan Dostál)
Co se děje 14. 5. 2012 | Autor: Agentura Čada

Neděle patřila v Luhačovicích snad největší místní slávě roku. Otevírání pramenů je pokaždé událostí, na kterou se nezapomíná.

Otevírání a svěcení pramenů je vlastně pokaždé vzdáním holdu Paní Přírodě za to, že právě tuto lokalitu tak skvěle vybavila svými minerálními podzemními dary. Na území Luhačovic vyvěrá celkem 16 pramenů, k léčebným procedurám se jich využívá valná většina. Veřejně přístupných je jich pět. Luhačovický farář Hubert Wójcik požehnal v neděli 13. května čtyřem pramenům, kromě Pramenu sv. Josefa, dr. Šťastného a Ottovky také nejznámější Vincentce.

Právě luhačovické prameny sloužící inhalacím, koupelím i pitným kúrám jsou jedinečností největších moravských lázní. Slouží při léčbě onemocnění dýchacích cest i pohybového ústrojí, blahodárné účinky právě posvěcených pramenů se ale projevují i při doléčování a předcházení dalších zdravotních komplikací.

Video

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam