Otrokovická základní škola se zařadila do sítě Bezpečných škol

Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Co se děje 26. 6. 2012 | Autor: Mediafax

OTROKOVICE - Mezi osm Bezpečných škol v České republice patří nově také otrokovická Základní škola Trávníky. V úterý řekla mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Školské zařízení nyní převzalo certifikát, který je opravňuje užívat titul Bezpečná škola.

Program Mezinárodní Bezpečná škola (International Safe School) vznikl v roce 2001 za podpory Světové zdravotnické organizace. Jedná se o program, který usiluje o zvýšení bezpečí dětí cestou prevence úrazů a fyzického i psychického násilí. Předpokladem k zařazení do mezinárodní sítě bezpečných škol je nejen splnění stanovených indikátorů a kritérií, ale také aktivní sdílení dosažených výsledků a poznatků ostatním.

"Chceme, aby se děti ve škole cítily v bezpečí a abychom byli školou, do které se nebojí rodiče své děti poslat. Během dvou školních roků jsme to dokazovali nejrůznějšími aktivitami. Starší žáci připravovali pro mladší prezentace o nástrahách, rizicích a nebezpečných situacích, které na děti v průběhu ročních období mohou čekat, přitom se navzájem učili spolupracovat," konstatovala ředitelka ZŠ Trávníky Jana Večeřová.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam