Video: Luhačovická přehrada: račte vstoupit

U přehrady už jsou zase rekreanti (Foto: Agentura Čada)U přehrady už jsou zase rekreanti (Foto: Agentura Čada)
U přehrady už jsou zase rekreanti (Foto: Agentura Čada)
Co se děje 7. 7. 2012 | Autor: Agentura Čada

Konečně. Břehy Luhačovické přehrady i její vodní hladina ožily. Po náročné očistné kúře trvající bezmála dva roky se ve vodě ocitli první nedočkavci. Vody postupně přibývá a třebaže je zatím dešťových srážek velmi málo, plnící se nádrž už nabízí hlavně díky přítoku osvěžení.

Je to právě sto let, co se přehrada zvaná Luhačovická, nacházející se ovšem na území sousedních Pozlovic, začala stavět. Snad nejnáročnějším obdobím prošla za posledních deset let. V koupání prakticky každé léto zábránil prudký nárust výskytu sinic, které koupající se odrazovaly možnými zdravotními riziky.

Eldorádem byla ovšem přehrada až do roku 2010 pro rybáře, a to i díky tomu, že tam vysazovali obří kusy, doslova Mekkou pak při rybářských závodech. Ryby ale musely po vypuštění na podzim roku 2010  po organizovaném výlovu najít jiná útočiště, přehrada se začala čistit a vývoz sedimentu se táhl hodně dlouho až do předjaří letošního roku.

I pro rekreanty to ještě letos nevypadalo nadějně, nicméně přehrada je už napuštěna do značné části, okolní obce mají dobudován moderní čisticí systém a vše tedy nasvědčuje tomu, že se letos uskuteční docela běžná "koupací" sezóna. První nedočkavci se do vody vrhají už teď v čase tropických veder. Sluní se v okolí opraveného sesuvu na kamenné pláži i na okolních travnatých březích. Jejich první dojmy jsou ke zhlédnutí...

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam