Generálka s vráskami. Slovácko podlehlo Plovdivu 2:4

Závěr přípravy v Maďarsku fotbalistům Slovácka nevyšel. Porážka 2:4 s nováčkem 1. bulharské ligy Botevem Plovdiv mrzí. A jen ukazuje na to, jak silné kluby na jihu Evropy hrají.

Zvláště v první půli hrál soupeř opravdu výborně, přehrával nás kombinačně a ani zlepšený výkon  ve druhém poločase k úspěchu nevedl,“ poznamenal k závěrečnému vystoupení na maďarském soustředění trenér Slovácka Miroslav Soukup. Nicméně potvrdil, že má o sestavě pro ligu víceméně jasno, otazníky mohou být podle střídání v duelu s Bulhary ještě na levém okraji obrany, kde si zahráli po pětačtyřiceti minutách Reinberk a Kuncl, v útoku se vedle Doška objevil mladý Kovář, který alternoval s Kuzmou. Branky Slovácka vstřelili Volešák a Kerbr, soupeř utnul snahy Moravanů o vyrovnání v poslední minutě z penalty.

Závěr přípravy už Uherskohradišťští stráví na vlastním trávníku, tam v sobotu 28. července přivítají od 19 hodin staronováčka Zbrojovku Brno a v ní po více než roce „ztraceného syna“ Petra Švancaru. „Samozřejmě se na zápas moc těším, hlavně na skvělé fanoušky v Uherském Hradišti,“ vzkazuje z rakouského soustředění brněnského mužstva Petr Švancara.

Zápas bude mít na Městském stadiónu Miroslava Valenty skvělou předpremiéru už v úterý. Utkají se tam totži intenacionálové České republiky, tým vicemistrů Evropy z roku 1996 vedený Miroslavem Kadlecem a posílený nejlepším střelcem reprezentace všech dob Janem Kollerem, s bývalými oporami  Synotu, tedy například Miroslavem Hlahůlkem, Liborem Soldánem, Vladimírem Malárem, Tomášem Poláchem, Petrem Drobiszem a mnoha dalšími. Výkop je v 18.30.