Zlínský koumák hledal zdraví v Indii. Amalaki prý umí zázraky

Hana Dupalová a Stanislav Sehnálek (Foto: Agentura Čada)Hana Dupalová a Stanislav Sehnálek (Foto: Agentura Čada)
Hana Dupalová a Stanislav Sehnálek (Foto: Agentura Čada)
Co se děje 28. 7. 2012 | Autor: Agentura Čada

Kdo hledá, najde. Stará pravda se prý osvědčuje na jednom velezajímavém příkladu. Zlínský zahradník Stanislav Sehnálek se poslední dobou vrhl na bylinky. A teď tvrdí, v Indii jsem po dlouhém hledání našel něco jako zázrak. I když nejde o bylinu, ale spíše o ovoce.

Říká se mu nebeské ovoce, indický angrešt nebo také a to nejsprávněji amalaki. Ovoce, které má podle odborníků třeba třicetkrát více vitamínu C, než proslavený pomeranč. Což je ale jen velmi dílčí přínos tohoto "zázraku" z Indie, jak mu říká Sehnálek.

"Každé ráno si s manželkou dáváme šest, ne méně a ne více, sušených plodů indického angreštu, ty vyluhujeme a vzniká výborný čaj. Ten se pije a zajídáme právě nabobtnalými plody amalaki."

"Já to beru jako prevenci, cítím se po týdnu fakt báječně," doplňuje studentka Hana Dupalová ze Zádveřic-Rakové.

Účinky jsou opravdu mnohostranné. "Jde především o vyrovnání metabolismu a napravení jeho poruch, amalaki je velmi výrazný antioxidant, působí proti infekcím, má ale dalekosáhlé účinky vyvěrající z tisíců let zkušeností klasické indické medicíny," vypočítává Sehnálek, muž, který se neustále pídí po nových a nových přírodních lécích z celého světa.

Amalaki dále zlepšuje a vyrovnává krevní oběh, je dokonce podle Sehnálka metlou na projevy rakovinových onemocnění.

"Ne není to univerzální všelék, tak jednoduché to není, ale indický angrešt výzvou pro ty, kteří chtějí žít zdravě a to třeba do sta let," směje se přírodní mág, který v žertu tvrdí. "Mým cílem je to, aby byli lidé zdraví a lékaři působili jen jako preventisté."

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam