Před zlínským soudem se zpovídá muž z Uherskohradišťska obžalovaný z vraždy bratra

Zlínský soud (Foto: Zlin.cz)Zlínský soud (Foto: Zlin.cz)
Zlínský soud (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 13. 8. 2012 | Autor: Mediafax

BŘEZOVÁ - Krajský soud ve Zlíně začal v pondělí projednávat případ Ctibora Machaly (48), který čelí obžalobě z vraždy svého o devět let mladšího bratra. Letos v únoru ho v Březové na Uherskohradišťsku bodl nožem a bratr vykrvácel.

Tragédie se stala 8. února a šlo o letošní první dokonanou vraždu ve Zlínském kraji.

Vražda se stala v odpoledních hodinách a neštěstí předcházela hádka. "Dva bratři se hádali, mladší staršímu vyčítal, že nemá práci a vyhazoval ho z domu s tím, že tam nemá co dělat. Po slovní přestřelce vzal starší muž největší nůž, který byl v kuchyni, a svého bratra bodnul pod žebra se slovy ,To máš za to, nemáš rýpat.´ Mladší bratr se pak skácel k zemi," uvedla k případu policejní mluvčí Jana Macalíková.

V domě byli i další lidé, kteří hádku slyšeli a mladšímu z mužů přivolali záchranku. Těžce zraněný ale po převozu do uherskohradišťské nemocnice zemřel.

"O vrahovi nebylo pochybností a policistům nedalo velkou práci ho dopadnout. Ještě tentýž den večer jsme ho zadrželi, nadýchal 0,7 promile alkoholu," konstatovala Macalíková.

Vyslechli také svědky i samotného pachatele. "Muže jsme už obvinili ze zločinu vražda. Může být odsouzen na 10 až 18 let vězení," doplnila policejní mluvčí.

Machala u zlínského soudu svou vinu přiznal. V pondělí by mohl padnout i rozsudek.

Vloni se ve Zlínském kraji stalo celkem sedm vražd, pět pokusů a jedna příprava vraždy. V letošním roce už kriminalisté evidují tři vraždy a šest pokusů o vraždu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam