Do oprav dalších silnic v kraji dá zlínské hejtmanství téměř 10 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 14. 8. 2012 | Autor: Mediafax

ZLÍN - Téměř 10 milionů korun bude stát oprava silnice v obci Trnava na Zlínsku a rekonstrukce okružní křižovatky u Pivovaru Janáček v Uherském Brodě. Jak sdělila mluvčí Zlínského kraje Gabriela Dvorníková, krajší radní investici schválili na svém prvním srpnovém zasedání.

Rekonstrukce obou úseků bude kraj provádět prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Oprava silnice v Trnavě v lokalitě Horní konec bude spočívat v zajištění a zpevnění vozovky, která se kvůli nestabilitě svahu vodního toku Trnávka hýbe a při silnějších deštích by mohlo dojít k utržení cesty a k přerušení jediného přístupu do této části obce. Součástí stavebních prací, při nichž bude rekonstruováno 44 metrů silnice, bude také odvedení vody z vozovky. Zároveň Povodí Moravy provede úpravu toku Trnávky.

Rekonstrukce, která si vyžádá náklady ve výši 2,253 milionu korun, bude zahájena ve středu 15. srpna a ukončení prací je naplánováno na konec listopadu. Práce si vyžádají částečné omezení dopravy, která bude řízena signalizačním zařízením.

Druhou investiční akcí, kterou radní schválili, je vybudování plnohodnotné okružní křižovatky v Uherském Brodě, a sice v lokalitě u Pivovaru Janáček. Okružní křižovatka byla postavena jako provizorní a po vyhodnocení provozu vyvstala potřeba zrekonstruovat ji kvůli zajištění větší bezpečnosti při průjezdu. Oprava křižovatky si vyžádá přes sedm milionů korun. Stavba, s jejímž zahájením se počítá v dubnu příštího roku, se uskuteční po etapách za částečného omezení silničního provozu. Ukončení rekonstrukce se předpokládá koncem června příštího roku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam