12 zlínských tenisových ohlédnutí za rokem 2012

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Sport 31. 12. 2012 | Autor: Zlin.cz

Končí rok 2012. I sportovci se ohlížejí, co se jim povedlo. Zlínští tenisté mají mají mozaiku složenu příznačně k dvanáctkovému datu, které jde do historie. Ohlédnutí ve dvanácti obrazech.

Mozaiku tvoří zajímavosti, úspěchy výkonnostních tenistů, ale třeba i pohled, jak velký je v Tenisovém klubu Zlín zájem o rekreační sportování a jak široký je záběr turnajů. Šéf klubu Milan Kalus řadí výčet zajímavostí odcházejícího roku do balíčků pěkně po dvou.

"Velkou nadějí klubu je čtrnáctiletá Bára Miklová, ta získala v kategorii starších žákyň tituly mistryně republiky v singlech i deblech, vyhrála v družstvech i mistrovství Evropy," začíná výčtem úspěchů prezident klubu Milan Kalus. "K Báře ale nutno přičíst další úspěšné mladé tenistky, třeba  Petru Kučerovou či Martinu Kudelovou."

Klub také letos dbal na zlepšování zázemí. "Do provozu jsme uvedli další část areálu, jde o multifunkční zařízení, dvorec, dětské hřiště, posilovna, sociální zázemí. V hale jsme pak pro tenisty připravili hned na úvod sezóny příjemné překvapení, je jím nový koberec v modrém provedení," přibaluje šéf klubu další dva dárky.

"Stěžejními akcemi pro nás byl další díl mezinárodního ženského turnaje Smart Card Open by Monet + s kvalitní zahraniční účastí, rádi jsme i za rozvoj dětské základny, k tomu znovu přispěly Zlínské tenisové dny, kde máme akce pro začínající tenisty stejně jako turnaj osobností," dodává prezident TK Zlín.

Výkonnostně si dobře vedli závodní tenisté, smíšené družstvo skončilo na druhém místě ve své skupině 1. ligy. "Poprvé jsme také angažovali zahraničního trenéra, Georg Mradyan k nám dorazil z Arménie," sděluje zastavení roku 2012 s pořadovým číslem 7 a 8 Milan Kalus.

Byly chvíle, kdy zlínským tenistům nebylo do zpěvu, ale také ty, kdy měli náladu na jedničku podtrženou. "Je to tak," přiznává šéf zlínských tenistů. "Sotva jsme upravili zkraje května dvorce pod širým nebem, přišel tak silný vítr, že nám popvé v historii doslova odnesl antuku. Naopak dobrý osud nám přivál velikou osobnost, Janu Novotnou, wimbledonskou vítězku, na spolupráci s ní se těšíme i v příštím roce, kdy oslavíme ve Zlíně 90 let tenisu."

Na zlínských kurtech se daří mladým i veteránům "Fratišku Večeřovi je 81, na kurtě se prohání jako zamlada, když skončí dvě hodiny čtyřhry, přidává si ještě v tréninku," směje se Kalus nad dlouhověkostí mnoha hráčů, nejen zmíněného nestora. A perlička na závěr k roku 2012. 12.12. oslavil narozeniny jeden z našich věrných členů Jaroslav Vašíčko. "Docela si myslím, že jsme měli dvanáctkový rok úspěšný," uzavírá prezdent Kalus.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam