Co s načatou nedělí? Nad horami vítězí nákupní centra a pohádky

Lidé v neděli mířili i na pohádkovou výstavu do Napajedel (Foto: Zlin.cz)Lidé v neděli mířili i na pohádkovou výstavu do Napajedel (Foto: Zlin.cz)
Lidé v neděli mířili i na pohádkovou výstavu do Napajedel (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 3. 2. 2013 | Autor: Agentura Čada

Znáte ten pocit, probudíte se a máte úplně volný den. Neděle jsou podle sociologů stále nejoblíbenějšími dny v týdnu, jen v lehkém závěsu je sobota, pondělí naopak den nejnemilovanější. Jak tedy právě v neděli užít volna a načerpat síly? Názory jsou nejrlznější, způsob trávení oblíbeného dne také.

"Vůbec nejlepší je pořádně se vyspat, to je ta pravá regenerace, když zrovna nemám víkednovou službu, vstávám v devět, v půl jedné po dobrém obědě jsem už zase v posteli, vůbec se za to nestydím, je to program, dělám to tak léta," tvrdí novinářka Slávka Červená," ráda si po náročném týdnu, kdy pracuji od rána do večera, dokonale odpočinu."

"Já naopak považuji neděli za den, kdy se můžu podívat, kam se mi zachce, mám čas na tříapůlletého vnuka, ráno si jdu zahrát tenis, pak vyrazíme třeba na zámek do Napajedel, slyšel jsem, že je tam úžasná výstava kostýmů z pohádek, to se malému bude moc líbit, dostává se do nejlepšího pohádkového věku," říká pyšný dědeček Rudolf Pavlíček, který ovšem pasivní odpočinek ani v neděli zdaleka neupřednostňuje.

"Pro mne a mého přítele je to den jako stvořený na výlet, přes týden není čas, právě v neděli si to vynahradíme," to je názor vysokoškolské studentky  Lenky ze Vsetína. A kam to bude? "To se uvidí, ale možností je spousta, jen si myslím, že je třeba v kraji, kde máme takové množství zámeckých skvostů škoda, že jsou pro veřejnost až někdy do dubna zavřeny."

"Já si myslím, že ani horší počasí nemůže odradit od návštěvy lyžařských svahů, jedu na Tesák, kluci už mě v lyžování předčí, tak se teď budu učit já od nich a určitě se těším na pravou atmosféru, čaj, případě grog, to prostě k zimě patří i když třeba není počasí a sníh úplně ideální," těší se na aktivně strávenou neděli Ladislav Suchý ze Zlína.

"Pro nás je zase neděle možností zajet si do Zlína, je čas největších slev, v nákupních centrech se asi podíváme po nějakém doplňku do domácnosti, nemusí to být nic velkého, ale určitě se potěšíme nějakou maličkostí, víte, někdy se na plné obchody díváme s jakousi nevraživostí, ale myslím, že je tam co vidět a co koupit, je to i pastva pro oči, aniž bychom si to uvědomovali,"  vysvětluje nedělní nákupní boom Stanislav Štěpáník z Ludkovic.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam