Kanonýr Balaštík: spokojenost a očekávání

Jaroslav Balaštík (Foto: Zlin.cz)Jaroslav Balaštík (Foto: Zlin.cz)
Jaroslav Balaštík (Foto: Zlin.cz)
Sport 27. 2. 2013 | Autor: Agentura Čada

Přišel (zpět po roce z Mladé Boleslavi), viděl, zvítězil. Poopravené úsloví starých latiníků jako přišité na třetího nejlepšího střelce hokejové Tipsport extraligy a nejlepšího vítězného klubu PSG Zlín Jaroslava Balaštíka. Ten rozjásal fandy zlínského PSG celkem 26 krát, což je splněný úkol, se kterým se do party kolem Čajánka, Lešky a Hamrlíka na jaře loňského roku rád vracel.

Spokojenost se střeleckou produktivitou?

Určitě, tohle je můj hlavní úkol, nikdy jsem se ho nezříkal a jsem rád, že se mi podařilo skórovat v takovémto počtu, díky spoluhráčům za skvělou podporu. Jen si myslím, že těch gólů mohlo být o maličko víc, ale ne vždy všechno vyjde podle představ a navíc je tu nová výzva, play off.

Takříkajíc o Zlín hrají v předkole Pardubice s Kladnem...

Soupeře si nevybíráme, každý je silný, samozřejmě budeme vývoj bedlivě sledovat, ovlivnit to nemůžeme.

Čeká Vás poslední volný víkend před rozhodujícími vyřazovacími boji, už víte, jak si jej užijete?

Ještě nevím, ale už na to myslím, s manželkou a malou dcerou určitě něco vymyslíme, bude to relax, odpočinek, ladění sil, ale hokej člověk z hlavy úplně stejně nevytěsní.

V mužstvu už patříte mezi zkušenější, letos hodně zabralo dravé mládí tak, jako kdysi Vy s Ambrůzem a Valou, jak na mladé hledíte s přeci jen větším věkovým odstupem?

Kluci jsou skvělí, uvolnění, hrají výborně, chovají se normálně, jsou veselí a bezstarostní, přesně tak to má být. Fandím jim, věřím, že nám tahle symbióza klapne i v dalších kolech play off.

Co rituály, vousy, barevná číra?

Ještě jsme na samém začátku, vousy ano, vlasy ne. Chodím v Hradišti pro malou do školky, vousatého mne tam určitě poznají, ale třeba s červnomodrými vlasy ani ne a co bych řekl doma, kdyby mi dcerku nechtěli vydat...

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam