O krizové sms zprávy je v Otrokovicích zájem, požádaly o ně stovky lidí

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 27. 3. 2013 | Autor: Zlin.cz

OTROKOVICE - Více než 700 obyvatel Otrokovic si zaregistrovalo službu krizových sms zpráv, jejichž prostřednictvím dává radnice lidem vědět o hrozícím nebezpečí přímo do mobilu. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Službu město poskytuje od května roku 2011, a to zcela zdarma. Veškeré současné i budoucí náklady hradí město Otrokovice

Služba umožňuje zasílání důležitých informací na zaregistrovaná čísla formou krátkých textových zpráv. Včasná informovanost občanů se již několikrát ukázala jako naprosto nezbytná zejména při krizové komunikaci například v případě povodní, požárů či zhoršení stavu ovzduší. Ze systému jsou vyloučena komerční sdělení, proto se občané nemusejí obávat zahlcení nežádoucí reklamou a inzercí.

"Dobrovolným zaregistrováním svého čísla do systému Krizových sms získá každý občan v krizových a mimořádných situacích potřebné informace, ať už se nachází přímo ve městě či například na dovolené. Snažíme se tak rozšířit informování veřejnosti," objasnil místostarosta Otrokovic Milan Plesar (Nový Impuls).

Do systému se mohou lidé registrovat prostřednictvím webových stránek města, písemným vyplněním registračního formuláře na informacích budovy číslo jedna městského úřadu nebo odesláním registrační sms zprávy z mobilního telefonu, která je zpoplatněna dle tarifu operátora.

Služba krizových sms zpráv byla v Otrokovicích využita již dvakrát. Poprvé se jednalo o mimořádnou zkoušku sirén v červenci 2012. Naposled byli občané varování před konzumací nebezpečného alkoholu loni v září.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam