Fotbalisté Zlína: další úspěch ze severu Čech

V dobré náladě cestují z daleké štace v Ústí nad Labem fotbalisté Fastavu Zlín. Dokázali na hřišti těžkého soupeře vyhrát 2:1 a znovu rozdmýchat fanouškovské představy o postupu do nejvyšší soutěže Gambrinus ligy.

V tomhle pohledu škoda přeškoda předešlé remízy s Viktorií Žižkov 1:1 na domácím hřišti. „Ten zápas jsem viděl, Zlín hrál do půle velice dobře, mohl proměnit víc šancí a rozhodnout, místo toho dostal na konci poločasu gól a už se z toho nevyhrabal,“ hodnotil zápas s odstupem internacionál Zdeněk Grygera.

Na severu Čech to ale byla jiná opera. Domácí vedli Veverkovým gólem ale pak čelili penaltě hostů. Míč si postavil v poslední minutě prvního poločasu Železník a střela skončila na tyči ! Tohle mohla být frustrace jako hrom, přinést do šatny takovouto smůlu…

Ale nestalo se. „Týmu jsem nadálě věřil, pozitivní emoce jasně převládaly,“ vyprávěl po utkání pro klubový web trenér Marek Kalivoda.

Na obou stranách se to ve druhém poločase hemžilo šancemi, chvílemi čaroval golman Zlína Kořínek, jindy se třáslo břevno domácí branky, každopádně tři body vezou domů Zlínští.

V 58. minutě jim tečí pomohl domácí Zukič k vyrovnání a účty s vlastním svědomím po neproměněné penaltě narovnal Lukáš Železník. V 61. minutě rozhodl o výhře Fastavu 2:1 a fanouškům zase nabídl pět kol před koncem úvahy, jak by to mohlo být s případným postupem mezi českou fotbalovou elitu.

To, jestli se letos bude třeba jako vloni postupovat například ze čtvrtého místa druhé ligy, to je zatím ve hvězdách, ale Zlín může skvělým finišem a zaváháním soupeřů dohnat i ztrátu na dvě regulerně postupové příčky, momentální velmi dobrá výkonnost tuhle úvahu nesráží do roviny utopie.