Zlínský tenis slaví 90 let. Začínalo se na písku

Mgr. Milan Kalus, prezident TK Zlín (Foto: Zlin.cz a archiv TK Zlín)Mgr. Milan Kalus, prezident TK Zlín (Foto: Zlin.cz a archiv TK Zlín)
Mgr. Milan Kalus, prezident TK Zlín (Foto: Zlin.cz a archiv TK Zlín)
Sport 5. 5. 2013 | Autor: Zlin.cz

Pěkně kulaté narozeniny si letos připomínají zlínští tenisté. Nejde o hluboký ponor do historie, klub žije 365 dní v roce současností, dospělí hrají v 1. lize, akcentuje se výchova mládeže a v neposlední řadě rekreativní funkce toho kdysi bílého sportu pro stovky jeho milovníků nejrůznějšího věku i povolání.

Ale za připomenutí tohle jubileum určitě stojí.

V červenci 1923 se začalo hrát na dvou pískových!!! kurtech, v květnu 2013 ve dvou centrech. Na téměř kultovní, letité Januštici i modernější Vršavě je antukových kurtů 18, dvorců s umělým povrchem 5, zastřešených 4. Zlínský tenis žije svým životem možná ve stínu slavnějšího Prostějova, nicméně v reálích dnešní doby. A je nepochybně úspěšný.

Prezident klubu Mgr. Milan Kalus se na pěkný areál dívá z horního patra s evidentním zalíbením. "Vždycky si tak areál odsud shora rád prohlédnu, je umístěn v krásném prostředí a ten pohled mne opravdu naplňuje pohodou a optimismem do dalších dnů," říká bez patosu, ale s evidentně dobrým pocitem.

Není divu, zatímco na antuce se prohánějí pánové dávno za sedmdesátkou, v nové části areálu zkoušejí pod dohledem trenérů své první údery děti ještě školou nepovinné, mládežnické týmy za sebou mají úspěšný vstup do sezóny. Idylka, řeklo by se.

"Ale kdepak, aby tenhle stroj na úspěchy a zábavu dobře fungoval, musí mít taky dobrý servis. Musíme se chovat ekonomicky, dbát na vyrovnaný rozpočet, ale taky na to, aby se u nás hráči od nejmenších, přes závodní až po stovky rekreačních cítili co nejlépe. Teď zrovna zlepšujeme služby v občerstvovacím zázemí, na rozdíl ještě od loňska tu bude funkční servis pro milovníky tenisu už od rána. Změnili jsme rezervační systém, je na bázi on line, prostě musíme a chceme jít s dobou."

90. výročí založení klubu, to je skutečně úctyhodný věk stojící za oslavu.

"Spíše za oslavy," říká Milan Kalus. A nastiňuje jejich rozsah.

"Začneme už tradičním Dětským dnem s ovocem a tenisem 31. května, kdy mezi děti dorazí hvězdy zlínského Mezinárodního filmového festivalu, řada z nich si pak vyzkouší na turnaji osobností o den později své vlastní umění. Do rámce oslav pak koncem června zapadne nejen další ročník mezinárodního ženského tenisového turnaje Smart Card Open by Monet +, ale současně organizačně určitě stejně náročný tenisový turnaj Olympiády dětí a mládeže, kterou letos hostí Zlínský kraj."

"Vyvrcholením pak bude tenisová exhibice a společenská akce, které se uskuteční v září za účasti řady slavných odchovanců zlínského tenisu i hostů," uzavírá Kalus ve chvíli, kdy mu naskočí potěšitelná esemeska. Jeho vnučka, současná zlínská tenisová jednička Barbora Miklová, smetla na mezinárodním juniorském turnaji v rakouském Villachu svou soupeřku 6:0, 6:1.

"Jasně, že to potěší, stejně jako mne těší ta spousta lidí, s nimiž v klubu řadu let spolupracuji. I oni můžou v nejlepším slova smyslu za to, že se nám ve Zlíně tenisově docela daří," dodává prezident klubu.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam