Trenér Slovácka Habanec: jsme ve střehu, ještě nejsme zachráněni

Trenér Habanec (Foto: Zlin.cz)Trenér Habanec (Foto: Zlin.cz)
Trenér Habanec (Foto: Zlin.cz)
Sport 8. 5. 2013 | Autor: Zlin.cz

Ve třiačtyřiceti se prý průměrnému muži objevují první šediny. Na trenérovi fotbalového Slovácka Svatopluku Habancovi znát nejsou, ale kdoví, zda si na ně v tomto pozoruhodném fotbalovém jaru nezadělal.

Teď už po dvou výhrách nad Českými Budějovicemi a Hradcem Králové mluví přeci jen klidněji, ale svého času mu asi lehko nebylo.

Nehrozil Vám vyhazov, necítil jste na krku dýku hrozby sestupu?

No zvláště v první půli utkání s Českými Budějovicemi to se mnou cloumalo, ale bezprostřední ohrožení jsem fakt necítil, myslíte-li třeba ultimatum od majitele klubu pana Zemka, tak na to rozhodně nedošlo, ale černé myšlenky na téma udržení mi hlavou chodily.

Takže vnitřně jste si to asi prožil dost, že ano?

Každopádně, tohle bývá hodně náročné, to vám poví každý, kdo se dá na tuhle práci, ta touha po vítězstvích je věčná a stejně tak je věčně tenká hranice úspěchu a neúspěchu.

Domácí utkání s ještě více ohroženými Českými Budějovicemi Slovácko zvládlo ve druhé půli, totéž se opakovalo teď v Hradci, kdy hosté otočili další zápas o šest bodů, který se nevyvíjel moc dobře.

No ani si nechci představovat, jak by to bylo, kdybychom ty zápasy nevyhráli, na konci by to bylo hrozně našlapané, teď už se nám se třiceti body dýchá přeci jen hodně líp.

Takže záchrana už prakticky jistá?

Kdepak, tohle ještě vůbec nemůžeme říct, hrajeme v sobotu doma další přetěžký zápas, Liberec je možná nejlepší, co se týče aktuální formy, až kdybychom vyhráli, můžeme si vydechnout. Ale v lize je každý zápas dramatický, zajímavý, vždycky o něco hrajete. Pak nás ještě čekají Jihlava, Baník, Brno, bude to zajímavé až do samého konce.

Už přemýšlíte o dovolené?

Přemýšlím, ale jasno určitě ještě nemám, teď je tu fotbal, liga, další výzvy. Vždyť v půli června začínáme přípravu na nový ročník Gambrinus ligy. Tedy pokud se udržíme... ale to už bych maloval čerta na zeď.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam