Zlínské tenisové dny píší pátý díl

Zlínské tenisové dny 2012 (Foto: Pavel Hrabovský, Pavel Petruška)Zlínské tenisové dny 2012 (Foto: Pavel Hrabovský, Pavel Petruška)
Zlínské tenisové dny 2012 (Foto: Pavel Hrabovský, Pavel Petruška)
Co se děje 30. 5. 2013 | Autor: Zlin.cz

Malé i velké potěší řada hvězd filmového festivalu i sportovního nebe. Už popáté se o nastávajícím víkendu uskuteční v tenisovém areálu ve Zlíně Na Vršavě Zlínské tenisové dny. Letos o to významnější, že zahajují oslavy 90 let zlínského tenisu a jsou také součástí vrcholícího 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež.

První části je připravena tradičně v pátek od 14 hodin. Dětský den s tenisem a ovocem zve nejmladší adepty tohoto sportu. Ti se mohou těšit na první tenisové krůčky pod dohledem trenérů, řadu dovednostních i vědomostních soutěží, ale také na autogramiádu festivalových známých tváří či ukázku práce zlínské městské policie.

„Mezi děti by měly zavítat například Dana Morávková, Markéta Hrubešová či Josef Alois Náhlovský,“ nastiňuje personální obsazení produkční festivalu Iva Janálová s tím, že další příjemná překvapení nejsou vyloučena.

Vstup je volný, děvčata a chlapci ze základních škol, dětských domovů i dětské léčebny Lázní Luhačovice si odnesou zajímavé ceny ze Zlínského kraje, města Zlína, zlínské Zoologické zahrady, společnosti Steza provozující místní koupaliště, společnosti Filmfest i Dětského zábavního parku Galaxie.

Druhý den Zlínských tenisových dnů, nad nimiž převzal záštitu hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák, bude v sobotu 1. června patřit vyhledávanému tenisovému turnaji osobností. Nasazenou jedničkou je tradičně bývalý pátý hráč světa, zlínský rodák Jiří Novák. „Nebude to mít, chlapec lehké, jsem v plném tréninku,“ vyzývá jej ještě před turnajem herec a bavič Josef Alois Náhlovský.

Na turnaji se objeví celá řada známých tváří, pořadatelé dosud upřesňují složení dvojic třeba z hokejových či fotbalových kruhů. Úplným nováčkem je například bývalý fotbalový reprezentant a hráč věhlasného FC Porto Lubomír Vlk, který dorazí s bývalým trenérem řady ligových klubů Jiřím Bartlem.

Účast potvrdil jeden z nových favoritů turnaje, strýco-synovecká dvojice hokejistů Miroslav Okál - Zdeněk Okál. "Ještě jsem strejdu nikdy neporazil, hraje fakt skvěle," sklání zlínské legendě na ledě poklonu synovec Zdeněk, loňský nejlepší nováček extraligy.

V jednání je také start herců Romana Vojtka a zlínského rodáka Pavla Zedníčka, organizátoři pozvali i primátora města Zlína MUDr. Miroslava Adámka či současného kouče hokejových Pardubic Zdeňka Veneru.

Největším a nejpříjemnějším překvapením by ale byla pro diváky i účastníky návštěva světové tenisové šestky Tomáše Berdycha. Jistá není, jednání jsou ale ve velmi nadějné fázi. Zvláště proto, že se aktivním účastníkem turnaje osobností stává jako obvykle jeho otec Martin.

Záštitu nad celou akcí převzal hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák.

Vstup je po oba dva dny zdarma.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam