Na Zlínských tenisových dnech slízl smetanu Berdych

Foto: Pavel HrabovskýFoto: Pavel Hrabovský
Foto: Pavel Hrabovský
Sport 1. 6. 2013 | Autor: Zlin.cz

Dva dny plné tenisu, výborných výkonů osobností, ale především spousta spokojených nejmladších adeptů tohoto sportu. Tak zní hodnocení Zlínských tenisových dnů, akce konané popáté v areálu zlínského tenisového klubu Na Vršavě.

První den se školáci z celé republiky těšili z podpisů hvězd 53. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Markéty Hrubešové a Dany Morávkové, stejně jako  věhlasného herce, zlínského rodáka, Pavla Zedníčka. Děti potěšily ukázky zásahu zlínské Městské policie, skvělé byly trenérky místního tenisového klubu. Pavla Zedníčka zvaného Čmaňa doprovázel jeho devadesátiletý tatínek a dal mu na další den svolení, aby se zúčastnil, coby dítě, tenisového turnaje osobností hraného právě 1. června, kdy slaví i děti po šedesátce svůj svátek.

"Kurňa, tato, to mám radost," konstatoval Zedníček ráno, po nástupu na dvorce. Se svým tenisovým trenérem Milošem Zaorálkem ovšem těsně nestačili v rozhodujícím utkání o postup do čvrtfinále na jediný smíšený pár turnaje. Dvojice Avonetu Pilčík-Gergelová hrála skvěle a postoupila mezi nejlepších osm po výhře 7:5.

To už na vedlejším kurtu kosil Jiří Novák, ambasador zlínského tenisu, bývalá světová pětka a stále vynikající hráč, cestu do čtvrtfinále svému partnerovi Štefanu Markovi. V těžké skupině se totéž nepovedlo dvojici Miroslav Okál-Zdeněk Okál, tedy zlínské hokejové legendě a nejlepšímu mladému hráči letošní hokejové extraligy. Ti si to ovšem vynahradili následným vítězstvím v turnaji útěchy, kde zdolali rovnocenný pár Pavelka-Matela. "Strejda byl a je skvělý," klaněl se mladý z Okálů, který se v létě těší na hokejového potomka.

Blízko absolutnímu úspěchu byly další výborné debly, Bartl-Vlk (bývalý fotbalový reprezentant), stejně jako Břenek-Pavlíček, či Rolinc-Zavadil z Bystřice pod Hostýnem.

Finále pak svedlo dvojice Berdych (otec naší tenisové jedničky)-Skalka proti jičínským Floriánovi a Seidlovi. Prvně jmenovaní vyhráli v krásném utkání 6:3 a Martin Berdych na Zlínských tenisových dnech lízal pomyslnou smetanu podruhé. Třikrát zatím vyhrál Jiří Novák.

Nejlepším rozhodčím turnaje byl vyhlášen Ladislav Suchý, prezident tenisového klubu ze Zlína - Malenovic. Až na druhém místě skončil v této málokdy vyhlašované kategorii Jiří Novák senior.

Cenu hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, který převzal nad Zlínskými tenisovými dny záštitu si odnáší dvojice Dědek-Horák, cenu primátora města Zlína Miroslava Adámka pak debl Novák-Marko.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam