Jediná výstava Czech Press Photo se na Moravě uskuteční ve Valašském Meziříčí

Foto: Czech Press PhotoFoto: Czech Press Photo
Foto: Czech Press Photo
Co se děje 16. 6. 2013 | Autor: Zlin.cz

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Po Praze a Bratislavě se výstava CZech Press Photo přesune do Valašského Meziříčí, bude to jediné místo na Moravě, kde si budou moci lidé fotografie prohlédnout. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Vernisáž výstavy se uskuteční 20. června v 17 hodin, a to v rámci multižánrového festivalu Valašský špalíček. "Galerie Kaple a Galerie Sýpka přináší obrazové svědectví profesionálních fotožurnalistů z prestižní každoroční přehlídky Czech Press Photo už potřetí. Lidé budou mít jedinečnou příležitost zhlédnout putovní výstavu 18. ročníku největší fotografické soutěže u nás a na Slovensku ve dvou galerijních prostorách," podotkla galeristka Vlasta Červenková.

Do soutěže se tento rok přihlásilo 297 fotografů s celkovým počtem 3 719 fotografií. K vidění bude bezmála 200 nejlepších soutěžních fotografií z kategorií: aktualita, reportáž, lidé, o kterých se mluví, sport, každodenní život, příroda a životní prostředí, umění a zábava. Nosným tématem tohoto roku byl pohřeb Václava Havla, přesto se na dalších místech umístily fotografie, kterým nechybí vtip, drama či nápad. Fotografií roku shledala mezinárodní porota snímek Rozloučení s Václavem Havlem od Milana Jaroše z časopisu Respekt.

Smyslem výstavy je umožnit divákovi být očitým svědkem událostí uplynulého roku. Pro fotožurnalisty to znamená soutěž a následně výstava nejlepších snímků zachycujících autentické obrazové svědectví dnešní doby. Czech Press Photo umožňuje vidět i to, co z nejrůznějších důvodů a navzdory svým kvalitám nenachází v médiích své uplatnění.

Putování výstavy po světě zajišťuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam