Deštivé finále vyhrála Klaffnerová z Rakouska

Třiadvacetiletá rakouská tenistka Melanie Klaffnerová vyhrála mezinárodní tenisový turnaji žen kategorie ITF SMART CARD OPEN Monet+ ve Zlíně (dotace 25 000 USD). V nedělním finále, které bylo kvůli dešti dvakrát přerušeno, porazila Kristínu Kučovou ze Slovenska ve dvou setech 6:3, 6:2.

Vítězka si připsala do žebříčku WTA 50 bodů a odvezla si ze Zlína finanční šek v hodnotě 3 919 amerických dolarů. Poražená Kučová získala do světového žebříčku 34 body a získala prémii 2 091 americký dolar.

Rakušanka se stala v sedmileté historii tenisového turnaje ve Zlíně šestou vítězkou. Není bez zajímavosti, že se jednalo o třetí vítězství rakouského tenisu ve Zlíně, neboť předtím se zapsala dvakrát do listiny vítězů Klaffnerové krajanka Patricia Mayrová-Achleitnerová. Jednou na zlínské antuce triumfovaly Češka Klára Zakopalová, Anna-Lena Grönefeldová z Německa, Polona Hercogová ze Slovinska a Maria-Teresa Torrová-Florová ze Španělska.

Do finále dvouhry postoupila třetí nasazená Melanie Klaffnerová (234) z Rakouska a turnajová „čtyřka“ Kristína Kučová (239.) ze Slovenska. Finálový duel byl na samém začátku dvakrát přerušen. Poprvé po odehrání jedné výměny, poté zhruba po více než hodinové přestávce po skončení jedné hry.

Do utkání začala podávat Klaffnerová a svůj servis prohrála. Slovenka Kučová šla do dvoubodového náskoku, ale poté Rakušanka vzala soupeřce dvakrát servis, získala pět her v řadě a rozhodla o výhře v úvodním setu. V úvodu druhé sady se obě hráčky předháněly ve ztrátě podání. Zatímco Klaffnerová dvakrát ztratila podání, Kučová hned třikrát a třetí nasazená Klaffnerová čtyřmi gamy v řadě získala turnajový titul.

Zápas ukončila při svém podání čistou hrou. „Očekávala jsem těžký zápas, soupeřka hrála dobře, nicméně snažila jsem se soustředit od začátku jen na hru. Jsem velmi šťastná, že jsem tady vyhrála,“ pověděla třiadvacetiletá rodačka z Waidhofenu an der Ybbs. Kvůli dešti odešly hráčky dvakrát do šaten a zápas byl na dlouhou dobu přerušen. „Nebylo to nic příjemného, ale podmínky byly pro obě stejné. Musely jsme čekat, neboť jsme nevěděly, kdy se začne hrát. Klidně jsme mohly čekat až do večera, naštěstí se počasí umoudřilo,“ řekla Klaffnerová, která v letošním roce vyhrála již pátý turnaj kategorie ITF.

Během nucené přestávky zůstala společně s trenérem Jürgenem Waberem v hráčské místnosti a vyčkávala další okamžiky. Po zlínském turnaji si dá týden přestávku a druhý červencový týden ji čeká „pětadvacítkový“ turnaj v Istanbulu. „Mám za cíl dostat se ve světovém žebříčku co nejvýše. Jsem na dobré cestě, tady jsem získala padesát bodů, které mě posunou zase blíže druhé světové stovce,“ upřesnila Melanie Klaffnerová.